EN İYİSİ OLACAĞIZ


Türkiye Wushu-Kung Fu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz, her yıl başarılarının en üst seviyede devam ettiğini belirterek, wushuda dünyanın en iyisi olmak istediklerini söyledi

30 Kasım-2 Aralık tarihlerinde ilimizde düzenlenen Geleneksel Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası için kente gelen Akyüz, yaptığı açıklamada, zihinsel, ruhsal ve bedensel yönden kişiyi geliştiren tek spor olan wushunun Türkiye ve dünyada gelişmesinin, insani açıdan önem arz ettiğini ifade etti.

HEDEGF 1 MİLYON SPORCU
Federasyon olarak wushuyu hak ettiği konuma kavuşturmak üzere yoğun şekilde çalıştıklarını aktaran Akyüz, "Görmüş olduğumuz manzara ve sonuçlar, bizim isabetli faaliyetler yaptığımızı ve başarılı olduğumuzu gösteriyor. Bundan da mutluluk duyuyoruz. Şu anda lisanslı sporcu sayımız 110 bini geçmiş durumda. İnşallah yakın gelecekte 500 bini, 1 milyonu da geçer ve wushu Türkiye'de en fazla insanın yaptığı spor haline gelir. Her yıl başarılarımız en üst seviyede devam ediyor. Biz wushuda dünyanın en iyisi olmak istiyoruz.” dedi.

6 Aralık 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara