ENGELLERİ KALDIRDILAR


SUBÜ Sapanca MYO'lular engelliler ve aileleri için renkli bir organizasyona imza attı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Haftası kapsamında, Engelli Anneleri, Çocukları Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği ile birlikte Sosyal Sorumluluk etkinliğini Sapanca Belediyesi Düğün Salonunda eğlence ve müzik eşliğinde gerçekleştirdi.

TEKERLEKLİ SANDALYE VE HEDİYE SÜRPRİZİ
Kemençe sanatçısı Ahmet Akmaca ile coşan konuklar engelli öğrenciler arasında düzenlenen şarkı yarışması ile güzel anlar yaşadı. Proje grubu öğrenciler eğlence öncesi özel durumlu çocukları okullarında ziyaret ederek hediye isteklerini aldılar. Proje grubunun hazırladığı hediyeler ile Sapanca Belediyesinin sürprizi oyuncaklar Başkan Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Halkla İlişkiler Hocaları Yakup Köseoğlu ve Servet Sezgin tarafından engelli öğrencilere dağıtıldı. İnci Göz Hastanesi sponsorluğunda İhtiyaç sahibi engelli öğrenciye tekerlekli sandalye hediye edildi.

ENGELLİ DOSTU İLÇE
Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer yaptığı konuşmada “ Özel durumu olan engelli vatandaşların sağlıklarını ve eğitimlerini düşündüklerini, örnek belediyecilik anlayışıyla engelliler için hizmet aracı ve dernek binası tahsis ettiklerini, bu tür sosyal sorumluluk projelerini her zaman destekleyeceğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.”

KATKIMIZ SÜRECEK
Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oğuz Türkay, “ İstatistiklere bakıldığında ülkemizde %13 civarında engelli nüfusun olduğunu, kaynak taraması yapıldığında “Engelliler dünyanın en büyük azınlığıdır” sonucunun çıktığını. Bunun büyük sorun yaratabileceğini ve bilimsel yaklaşımlarla onları topluma kazandırmanın çarelerinin aranması gerektiğini dile getirdi. Üniversite olarak toplumla bütünleşme adına sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini, etkinliği gerçekleştiren hocalara, proje grubu öğrencilere ve katkı verenlere teşekkür etti.

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ
Programa, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oğuz Türkay, MHP İlçe Başkanı Gökhan Alemdar ve İlçe Yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Şahinoğlu ve İlçe Yönetimi, MHP Kadın Kolları Başkanı Elif Saral Uzun ve İlçe Yönetimi, İlçe Kent Konseyi Başkanı Hatice Sever ve Yönetim Kurulu, Halkla İlişkiler Program Başk. Öğr. Gör. Servet Sezgin, Bölüm Hocası Dr. Öğr. Üyesi Yakup Köseoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Çiğdem Ayanaoğlu ve Seyfettin Kaymakçı, Engelli Anneleri, Çocukları Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Yeşim ÖZÜTOK, İnci Göz Hastanesi Halkla İlişkiler Müd. Suat Yılmazer ve Ülkü Muzac, Bilgin Özkaynak İlkokulu, Aktar Engelli Okulu, METEM, Muazzez Sabri Gündoğan, Sapanca İlkokulu müdürleri ve hocalarının katıldığı etkinlikte eğitim gören engelli öğrenciler ile anneleri, Sakarya’da ve Sapanca’ da ikamet eden çok sayıda engelliyle birlikte Sapanca Meslek Yüksekokulu öğrencileri gün boyu eğlendiler.
Etkinliğe gelenlere Tekin Koçak ( Gül Mutfağı )  tarafından yemek ikramı yapıldı.
Program bitiminde çocuklar salondan ayrılmak istemediler. Herkesin mutlu olabileceği, farkındalık yaratan bu tür projelerin sıklıkla yapılması ricasında bulunan anneler etkinliği düzenleyenlere çok teşekkür etti.   

4 Aralık 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara