MHP ADAPAZARI'NDA HAREKETLİ GÜNLER3 Aralık 2018, Pazartesi

Başvuruların 15 Aralık’a kadar devam edeceği MHP'de Adapazarı için şu ana dek 3 isim aday adaylığı başvurusunda bulundu. Eski İlçe Başkanı Mali Müşavir İsmail Küçük, Makine Mühendisi Alptekin Ekşi ve Jeoloji Mühendisi Coşar Tok, MHP Genel Merkezi'ne yapacakları resmi başvuru öncesi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar'ı ziyaret etmişlerdi. Bu ziyaretin ardından Genel Merkez'e ilk giden isim Coşar Tok oldu. Bugün de Alptekin Ekşi, aday adaylığı formunu Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'a teslim etti.

KÜÇÜK YARIN GİDİYOR
Aday adaylarından İsmail Küçük ise yarın önce TBMM'de MHP Meclis Grup Toplantısı'na katılacak, ardından da Genel Merkezde resmi başvurusunu yapacak.

ALPTEKİN EKŞİ
1979 yılında Kocaali'de doğdu. Babasının memuriyetinden dolayı ilkokulu Kocaali ve Kastamonu'da, orta ve lise eğitimini ise Adapazarı'nda tamamladı. 2004 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu.
Bir süre branşıyla ilgili özel sektörde çalıştıktan sonra 2007 yılında otogaz dönüşüm sistemleri üzerine Ekşioğlu Mühendislik adı altında kendi firmasını kurdu. Ayrıca inşaat sektöründe de yatırımları bulunuyor. 
Okul yıllarında Ülkü Ocakları'nda bulundu ve görevler aldı. Evli ve 3 çocuk babası.

COŞAR TOK
1983 yılında Ağrı'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitiminden sonra 2003 yılında girdiği Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden 2008 yılında mezun oldu.
Resmi kurumlarda ve özel sektörde  “Zemin Etüdü ve İmara Esas Jeolojik Çalışmalar” yaptı. Çeşitli STK’lar tarafından düzenlenen yurt içi ve yurt dışı “Zemin Etüdü ve Deprem” çalıştaylarına katılarak görevler aldı. Kurmuş olduğu Ada Tok Mühendislik İnşaat Ltd. Şirketi bünyesinde Sakarya’da çeşitli projeler gerçekleştirdi.2008 yılından beri SATSO ve TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası üyelikleri bulunmaktadır.
Öğrencilik yıllarından itibaren ülkücü hareketin içerisinde çeşitli görevler aldı. Ülkü Ocakları Fakülte Başkanlığı, Ülkü Ocakları Yönetim Kurulu ve MHP Adapazarı İlçe Yönetim Kurulu Üyelikleri yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.

İSMAİL KÜÇÜK
1969 yılında Hendek'te doğdu. Hafızlık eğitimi yanı sıra Adapazarı İmam Hatip Lisesi, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur.
Özel sektörde faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde muhasebe alanında görevlerde bulundu.
2003 yılında Mali Müşavirlik stajını tamamlayarak yetki belgesi aldı ve bu tarihten itibaren de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir yapıyor.
2012 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı İlçe Kongresinde Yönetim Kurulu üyeliğine, devamında iki dönem atama, iki dönem de kongre ile İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 6 yılı aşkın süredir yürüttüğü İlçe Başkanlığı görevinden Adapazarı Belediye Başkanı Aday Adayılığı için istifa etti. Evli ve 3 çocuk babası.

Bu haber toplam 423 defa okundu.

Resim Galerisi