HEDEFLER SAMEK İLE GERÇEK OLUYOR


Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK’lerde eğitimler devam ediyor. Robot Uygulamaları ve Bilgisayar Destekli Muhasebe derslerinde öğrenciler yeni bilgiler öğrenerek geleceğe yatırım yapıyor.

PAYLAŞTIKÇA DOĞRU BİLGİYE ULAŞIRIZ
Robotik Uygulama dersi Öğretmeni Ferhat Erdoğan, “Öğrencilere hayallerindeki teknolojiyi gerçekleştirmelerini öğretiyoruz. Kendi Dronelarını, su altı araçlarını veya uzaktan kumandalı askeri alanda kullanılan kamera endeksli bir keşif aracını üretmeleri için biz bu ders altında bilgiler veriyoruz. Koordineli çalışma, pratik düşünme ve disiplinler arası uyumu kuvvetlendirebilmek için gayet uygun bir ders. Bilginin paylaştıkça güzelleştiğini, paylaştıkça doğru bilgiye ulaşıldığını inandığım için öğretmenlik mesleğini seçtim. Tek amacım bildiklerimi başkalarına öğretebilmek. Başkalarından daha fazla şeyler öğrenebilmek” ifadelerine yer verdi.

PRATİK DÜŞÜNME
Açıklamalarına devam eden Erdoğan, “SAMEK olarak öğrenci portföyümüz çok geniş. 14 yaşından büyük olan herkes bizim öğrencimiz olabilir. Öğrencilere bir şeyler öğretirken kesinlikle cesareti, hayal gücünü geliştirmeyi ve el becerisini ilerletmeyi amaçlıyoruz. Çünkü robot uygulamalarında küçük parçalarla çalışabiliyoruz. Parçaların montajı sayesinde öğrencilerin el becerisini geliştirmeyi, pratik düşünme kabiliyeti sunmayı öğrenmelerini amaçlıyoruz” sözlerini söyledi.

ÇOK ARANAN BİR MESLEK
Bilgisayar Destekli Muhasebe dersi veren Hatice Gümüşel, “Derste öğrencilerime muhasebenin temel kavramlarından başlayarak muhasebeyle ilgili bütün her şeyi öğretiyorum. Güncel programlar, Zirve ve Luca programı başta olmak üzere internet üzerinden programları gösteriyoruz. Öğrencilerin gelişimleri ve iş hayatlarında mutlaka etkili olacak bilgiler veriyoruz. Çünkü muhasebe çok aranan bir meslek. Bizim göstermiş olduğumuz programlarda Mali Müşavir paketleri olduğu için iş hayatlarına kendilerini daha iyi hazırlayabilecekler. 14 yaş üstü bütün herkesin gelebileceği eğitim programları sayesinde iş hayatlarında etkili olabilecek bütün her şeyi öğretmeyi amaçlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

28 Kasım 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Adapazarı Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle Camili-Adapazarı minibüs hattında çalışan dolmuş şoförleri arasında geçtiğimiz hafta meydana gelen olay sonrası taraflar, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti
OLAY TATLIYA BAĞLANDI İŞKUR'DAN MÜJDE! KOKU İSYAN ETTİRİYOR! YAŞLI ADAMIN ACI ÖLÜMÜ! MUSTAFA PEKŞEN TEDAVİ GÖRÜYOR HENDEK’TE ZİNCİRLEME KAZA! DİLENCİNİN CEBİNDEN ÇIKAN PARA ŞAŞIRTTI! TALİHSİZ ÇİFTÇİ TOPRAĞA VERİLDİ


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SIRA GELDİ ŞAMPİYONLUĞA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara