SUYUN HER ZERRESİ ÖNEMLİ


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından düzenlenen Bilinçli Su Kullanımı Eğitimleri, Kocaali Beşevler Ortaokulu ve Kocaali Karşı Mahalle Ortaokulu ile devam etti.

Eğitim kapsamında öğrencilere, suyun önemi ve doğru kullanımı, su kaynaklarının korunması, su tasarrufu, atık sular ve bunların arıtılması konularında bilgiler verildi. Eğitim sonunda ‘Su Müfettişi’ ilan edilen öğrencilere SASKİ tarafından hazırlanan eğitim çantaları hediye edildi.

HER YAŞ GRUBUNA
Dünyanın ileride yaşayacağı en büyük sorunun susuzluk olacağını belirten Kocaali Karşı Mahalle Ortaokulu Müdürü Müdit Aytatlı, “Bilinçli Su Kullanımı Eğitimlerinin her yaş grubuna verilmesi gerektiği kanaatindeyim. Su, her zerresine büyük önem verilmesi gereken çok değerli bir nimet. Çocuklarımız inşallah bu eğitimle öğrendiklerini uygulayacaklardır. Daha da önemlisi bunu çevreleri ve aileleri ile de paylaşmaları olacak. Eğitimci kadrosu olarak bizlerin de bilinçlenmesine vesile olan bir eğitim oldu. SASKİ’ye çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BÜYÜKLERİN YANLIŞLARI
Kocaali Karşı Mahalle Ortaokulu Matematik Öğretmeni Nurdan Alemdar, “Benim bu sunumda en çok dikkatimi çeken ve hoşuma giden şey öğrencilerimizin ‘Su Müfettişi’ ilan edilmeleri oldu. Bu görevin onları etkileyeceğini, onlara fayda sağlayacağını, böylelikle suyu daha dikkatli kullanacaklarını ve suyun önemi hakkında büyüklerin yanlışlarını düzelteceklerini düşünüyorum” derken, Kocaali Beşevler Ortaokulu Matematik Öğretmeni Merve Özırmak, “Bizler ebeveynler ya da öğretmenler olarak çocukları su konusunda ne kadar uyarsak da önemli bir etki sağlayamıyoruz. Ama bu tarz eğitimler, animasyonlar ve videolar vasıtasıyla çocukların dikkatini daha çok çekerek etkili oluyor” ifadelerini kullandı.

27 Kasım 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara