FİG İLE GELECEĞİN FOTOĞRAFÇILARI YETİŞİYOR


Sakarya Üniversitesi öğrenci topluluğu Fikir İle Gelecek üyeleri gönüllü olarak çocuklara fotoğrafçılık eğitimi verdi.

Gençlik Projeleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı onaylı “gelecek birlikte gelecek” isimli sosyal sorumluluk projesinde faaliyetlere başlandı. 3 ay sürecek olan projenin ilk eğitimi tamamlandı. Eğitim, fotoğrafçılık üzerine onlarca çocuğun ve 10 gönüllünün katılımıyla Sakarya Üniversitesi merkez kampüste gerçekleşti. Çocuklar eğitimi alırken bir yandan da doyasıya eğlenerek fotoğraf çekti.

“EĞİTİMLERİN DEVAMI GELSİN”
Eğitime öğrencilerle beraber katılan veliler eğitim sonunda düşüncelerini dile getirdiler. Veliler, “İletişim kuramayan özgüveni eksik sosyal faaliyeti olmayan çocuklar açısından çok faydalı bir eğitim oldu.” Dedi. Eğitimin devamının hem kendi sosyal hayatları hem de çocuklarının sosyal hayatları açısından gelmesini isteyen veliler, çocuklarının sosyal ortamlara ayak uydurmaları için bu tür ortamlar da kaynaşmaları ve daha iyi iletişim kurabilmeleri açısından bu tür eğitimlerin sıklaştırılmasının gerektiğini vurguladı.
Eğitim kapsamında çocukların çektikleri fotoğraflar sergilenecek. Sergi 3 Aralık Engelliler Gününde Agora AVM’de açılacak.

27 Kasım 2018 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara