FİG İLE GELECEĞİN FOTOĞRAFÇILARI YETİŞİYOR27 Kasım 2018, Salı

Gençlik Projeleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı onaylı “gelecek birlikte gelecek” isimli sosyal sorumluluk projesinde faaliyetlere başlandı. 3 ay sürecek olan projenin ilk eğitimi tamamlandı. Eğitim, fotoğrafçılık üzerine onlarca çocuğun ve 10 gönüllünün katılımıyla Sakarya Üniversitesi merkez kampüste gerçekleşti. Çocuklar eğitimi alırken bir yandan da doyasıya eğlenerek fotoğraf çekti.

“EĞİTİMLERİN DEVAMI GELSİN”
Eğitime öğrencilerle beraber katılan veliler eğitim sonunda düşüncelerini dile getirdiler. Veliler, “İletişim kuramayan özgüveni eksik sosyal faaliyeti olmayan çocuklar açısından çok faydalı bir eğitim oldu.” Dedi. Eğitimin devamının hem kendi sosyal hayatları hem de çocuklarının sosyal hayatları açısından gelmesini isteyen veliler, çocuklarının sosyal ortamlara ayak uydurmaları için bu tür ortamlar da kaynaşmaları ve daha iyi iletişim kurabilmeleri açısından bu tür eğitimlerin sıklaştırılmasının gerektiğini vurguladı.
Eğitim kapsamında çocukların çektikleri fotoğraflar sergilenecek. Sergi 3 Aralık Engelliler Gününde Agora AVM’de açılacak.

Bu haber toplam 799 defa okundu.