HER ŞEY HAYAL ETMEKLE BAŞLAR


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Mefkure Eğitim Kurumları bünyesindeki Özel Erenler Fen ve Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti

Mefkure Eğitim Kurumları bünyesindeki Özel Erenler Fen ve Anadolu Lisesi’ni ziyaretinde, dersine girdiği sınıfın öğrencilerinden gelecekte olmak istedikleri meslekleriyle ilgili birer kartvizit hazırlamalarını istemişti. Durmuş ödev verdiği öğrencileri bir ay sonra okullarında tekrar ziyaret etti.

HAYALLERİ ZORLAYAN
Ziyarette öğrenciler tarafından büyük sevgiyle karşılanan İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş birbirinden ilginç hazırlanan kartvizitleri dikkatle inceledi. Mefkure Eğitim Kurumlarına bağlı Özel Erenler Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı kartvizitlerde mühendislik, doktorluk, mimarlık gibi klasikleşmiş mesleklerin dışında hayalleri zorlayan, “Yapay Zeka Geliştirme Uzmanlığı, Uzay ve Savunma Teknolojileri Alanı, Uçak ve Uzay Mühendisliği” gibi meslekler dikkati çekiyor.

HAYAL KURDULAR
Öğrenciler bir ay içerisinde hazırladıkları ödevlerini, okulun konferans salonunda düzenlenen programda, gelecekteki meslekleriyle ilgili kıyafetleri giyerek anlattılar. Öğrenciler ödevle ilgili duygularını kartvizitlerin arkasına yazdıkları şu sözlerle dile getirdiler: “Bu kartvizit sayesinde ileriye dair çok güzel hayaller kurdum. Bana çok şey kattı. Meslek hakkında bilgi edinmemi sağladı. Hedeflerime ulaşmamda bana yardımcı olan bu ödev için teşekkür ederim. Bu ödev bana hedeflerimi hatırlattı. Bana bu hayali kurdurduğunuz için çok teşekkürler. 30 yıl sonra bu kartviziti gördüğümde kendimi hedeflediğim yerde görmek onur verici. Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz. Siz bu ödevi verdiğinizde hedefe daha da kilitlendim ve çalışıyorum. Bu yüzden size teşekkür ederim.”

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI
Meslek tercihi olarak kendisine Sakarya Milletvekilliğini seçen bir öğrenci ise duygularını kaleme aldığı mektubunda şu şekilde dile getirdi. “Saygıdeğer İl Mili Eğitim Müdürüm ilk olarak düşüncelerimi bir nebzede olsa aktarabilme şansı tanıdığınız için teşekkürü bir borç bilirim. Eğer ileride umduğum gibi Sakarya Milletvekilliği gibi önemli bir mertebeye ulaşırsam şu an bana yaşattığınız önemli anları hiçbir zaman unutmayacağım. Şu an 15 yaşındayım. Bu konularda tecrübem yok. Ama 30 yıl sonra milletimiz bana bu kadar önemli, gurur verici bir o kadar da zor olan bu görevi verirse, ilk olarak halkın nabzını tutmaya çalışırım. Sokaklara, caddelere, meydanlara iner onların benden beklentilerini, isteklerini, arzularını öğrenmeye çalışırım. Sonra insanların haftanın yorgunluğunu atması için dinlenme alanları ve yeşil alanlar oluşturmaya çalışırım. Ve genç nesli teknoloji bağımlılığından kurtarmak için de sosyal aktivitelere teşvik ederim.”

TEŞEKKÜR ETTİLER
Geleceğe dair hayallerin ve mesleki tercihlerin sunulduğu programın sonunda, Mefkure Okulları Erenler Kampüsünde bulunan Özel Erenler Fen ve Anadolu Lisesi okul yöneticileri, mesleki rehberlikle ilgili göstermiş olduğu destek ve yönlendirmeden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a öğrenciler adına çok teşekkür ettiler.

18 Kasım 2018 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
  1. GÜNDEM
  2. YAŞAM
  3. KÜLTÜR
  4. TEKNOLOJİ
  5. SPOR
  6. EĞİTİM
  7. EKONOMİ
  8. SİYASET
  9. DÜNYA
  10. SAĞLIK
  11. MEDYA

 

 

 


YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’U VE TARAFTARI BEKLEYEN TEHLİKE

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara