“HALKIMIZ GEREKLİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPACAK”18 Kasım 2018, Pazar

SEÇİM HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
İYİ Parti’de 2019 Mart yerel seçimi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 1 Aralık tarihinde resmi olarak başlayacak aday adaylığı başvuruları öncesinde son hazırlıkları yaptıklarını ifade ederek, “Seçim kampanya dönemi boyunca atılacak her adımı planlıyoruz. Büyük bir titizlik içerisinde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.” Dedi.

MUHATAP BULUNAMIYOR
Sakarya’nın çevresindeki illere göre yerel yönetim hizmetleri açısından da bakıldığında çok geride kaldığını belirten Kılıçaslan, “Belediyelerimiz maalesef istenilen hizmetleri bir türlü gerçekleştiremediler. Vatandaşın sorunlarını çözemediler. Sosyal Belediyecilik alanından gittikçe uzaklaştılar. Vatandaştan uzaklaştılar. Halkımız belediye yönetimlerine ulaşamamaktan şikayetçi. Dertlerini anlatacak muhatap dahi bulamıyorlar” diye konuştu.

SORUNLAR ÇIĞ GİBİ
Sağlık, eğitim, ulaşım gibi sorunların Sakarya’da artık kronikleştiğini de belirten Kılıçaslan, “Ulaşım hem kısıtlı hem de pahalı. Dünyanın neresinde belediyenin toplu ulaşım ücretleri minibüslerden daha pahalı? Sakarya’dan daha az nüfuslu yerlerde bile artık raylı sistemler planlanıyor, projeler yapılıyor. Eğitimde ilk 50 il arasına bile giremiyoruz. En büyük problem sağlıkta. Sakarya’ya yapılan bu reva mı? Önceden yurt içinde göç alırdık, şimdi onbinlerce yurt dışı göçmenimiz var. Sakarya şehrinin hedefi ne? Ne kimse biliyor, ne de kimse sorguluyor. Sakarya’ya yapılan bu reva mı?” dedi.

“DEĞİŞİMİ MİLLETİMİZ YAPACAK”
Tıpkı kendilerinin yaptırdığı anketlerde olduğu gibi, Hükümetin yaptırdığı anketlerde de durumun vahametinin ortada olduğunu kaydeden Kılıçaslan, “Şimdi Belediye Başkan adaylarını değiştirmekle bir süre daha idare etmek isteyebilirler. Peki ne değişecek? Aynı zihniyet, aynı yönetim anlayışı. Vatandaş her gördüğü yerde belediye başkanlarını şikayet ediyor. Hizmet alamamaktan, kendilerine ulaşamamaktan yakınıyorlar. Artık bu anlayıştan kurtulmak istiyorlar. Hükümet adaylarını değiştirsin veya değiştirmesin önemli değil. Sandıkta halkımız gerekli değişikliği yapacak” diye konuştu.

“UMUT YİNE İYİ PARTİ OLACAK”
Her türlü engellemelere, baskılara ve şantajlara rağmen İYİ Parti’nin Meclis’e girdiğini hatırlatan İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “Sakaryalılar umudu İYİ Parti’de gördü. İlk girdiği seçimde bizi Meclis’e taşıdı. Şimdi ilk gireceğimiz yerel seçimlerde de umut İYİ Partili Belediye Başkan adayları olacak. Geçmişi tertemiz, projelerinde iddialı, insanların rahat ulaşabilecekleri, mütevazi, vizyonu geniş, şehri el-emin olarak emanet edebileceğimiz adaylarımızla, Sakaryalıların karşısına çıkacağız. Belediye Başkanlıklarını iş üreten merkezler haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 327 defa okundu.

Resim Galerisi

Selçuk Kılıçaslan