MEHMET ZAHİD KOTKU ANILDI


Ölümünün 38. yılında Mehmet Zahid Kotku, Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde anıldı. Programa Prof. D. M. Cevat Akşit konuşmacı olarak katıldı

HAYATI VE ESERLERİ ANLATILDI

Din alimi Mehmet Zahid Kotku, ölümün 38. yıldönümünde sevenleri tarafından anıldı. Adapazarı Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi’nde önceki akşam düzenlenen programda konuşan Prof. Dr. M. Cevat Akşit, Kotku’nun hayatı, eserleri ve gençliğe yaptığı katkılarını anlattı. Yoğum bir katılımın olduğu programda, Mehmet Zahid Kotku’nun talebeleri ve sevenleri yer alarak, Prof. Dr. Akşit’in sohbetini ilgiyle dinledi.

GÖNÜLLERİN MİMARI

Kur’anı Kerim tilavetinden sonra programı organize eden İbrahim Fil yaptığı açılış konuşmasında, “20. Asır’da Türkiye’nin yetiştirdiği büyük gönül mimarı, mürşidi-i kamil, özellikle üniversite öğrencileri ve öğretim görevlileriyle, bürokratlara irşad etmek için büyük emeği olan; hocaların hocası ve görünmeyen üniversite diye bilinen İskender Paşa Camii imamı Mehmet Zahid Kotku hocamızı vefatının 38. yılında hasretle ve özlemle anmak için biraraya geldik.

Bu programda konuşmacımız Prof. Dr. Cevat Akşit hocamıza ve sizlere teşriflerinizden dolayı teşekkür ederim” dedi.

SEVENLERİ İLGİ GÖSTERDİ

Programda konuşan Prof. Dr. M. Cevat Akşit, gençlik yıllarından vefatına kadar hizmetinde bulunduğu ve feyz aldığı hoca efendinin ilmî yönünü, tevazusunu, öğrencilerini yetiştirme hususundaki gayretini ve diğer faziletli yönlerini anlattı.

15 Kasım 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ÇEKİRGE HER ZAMAN SIÇRAMAZ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara