PERSONELLERE PARDUS EĞİTİMİ


Serdivan Belediyesi tüm personeline PARDUS ile ilgili eğitim verdi.

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen eğitim seminerlerinde; yazılım ile entegre çalışan birimlerdeki tüm personel, PARDUS’un yanı sıra bilgi güvenliği noktasında da bilgilendirildi.

MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN
Günümüzde meydana gelen siber güvenlik vakaları, yaşanmış örnekler üzerinden katılımcılara aktarılırken, dataların güvenliği noktasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve herhangi bir siber suç mağduriyeti yaşanması durumunda atılması gereken adımlar da belediye personeliyle paylaşıldı.

PERSONELİMİZİ BİLİNÇLENDİRİYORUZ
Dijital belediyecilik noktasında yerli ve milli teknolojiyi yakından takip ederek bu anlamdaki yeniliklere kendilerini hızla entegre ettiklerini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “TUBİTAK tarafından geliştirilen yerli yazılım sistemi PARDUS’a Ekim ayı itibariyle geçiş yapmıştık. Hem tasarruf sağlamak hem de daha güvenli bir işletim sistemi kullanmak için PARDUS’u belediyemizin tüm birimlerinde uygulamaya başladık. Milli yazılım programı PARDUS’un verimli bir şekilde kullanılması için, tüm personelimize işletim sistemiyle ilgili eğitimler verirken, onları bilgi güvenliği noktasında da bilinçlendiriyoruz.” dedi.

BİLGİ GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK
Milli teknolojideki değişim ve gelişimlerin, vatandaşlara hizmet sunumunda kolaylık sağladığına da değinen Başkan Alemdar, “Teknolojinin gelişmesi, internetin yaygınlaşması ve mobil cihazların kullanımının artmasıyla birlikte bilgi güvenliğini sağlamak da bir o kadar önemli hale geldi. Vatandaşlarımıza her zaman en kaliteli hizmeti sunma gayretiyle hareket ederken, veri tabanımızın korunması noktasında personelimize düşen sorumlulukları da uzman eğitmenler nezdinde onlara aktarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

15 Kasım 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara