TARİHİ ALİCANLAR KONAĞI RESTORE EDİLDİ


Şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sağlayan isimler ile Alicanlar Konağı’nda bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Şehrin tüm tarihi eserlerini restore ederek yeni yüzleri ile şehre yeniden kazandırma arzusu içerisindeyiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sağlayan isimler ile restorasyonu tamamlanan ve yeni dönemde Büyükşehir Akademi’ye ev sahipliği yapacak Tarihi Alicanlar Konağı’nda bir araya geldi. Programda Yazar Necati Mert, SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu, Prof. Dr. Mehmet Yaşar Ertaş, Prof. Dr. Arif Bilgin, Prof. Dr. Haşim Şahin, Prof. Dr. Fuat Aydın, Prof. Dr. Mustafa Kemal Aydın, Hattat Mehmet Memiş, Orhan Altuğ, Dr. Sezai Küçük, Dr. Abdullah İnce, Dr. Hülya Terzioğlu’nun yanı sıra SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Ali Oktar ve Zafer Poyraz da yer aldı.

TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “2010 yılından bu yana düzenli olarak seminer ve konferans programlarını yürütüyorduk. Sakaryalıların yoğun katılım gösterdiği bu programları OSM’de, Sakarya Sanat Galerisi’nde ve Daire Başkanlığımızın hizmet binasında gerçekleştiriyorduk. Alicanlar Konağı’nın restore işlemlerinin bitmesinin ardından tüm Akademi derslerini bu konakta topladık. Akşam ilk dersimize başlayacağız. Bu güzel binanın şehre kazandırılmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

ŞEHİR HAFIZASINI KORUYAN ESERLER
Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin hafızasını koruyan, şehrin geçmişine ve geleceğine sahip çıkan yatırımları Sakarya’ya kazandırmaya gayret ediyoruz. Daha önce Tarihi Sabit Efendi Konağı’nı, Ofis Sanat Merkezi’ni, Sakarya Sanat Galerisi’ni, Ziya Taşkent Konser Salonu’nu, Faik Baysal Kütüphanesi’ni şehrimiz kültür sanat yaşantısına sunmuştuk. Bugün ise Tarihi Alicanlar Konağı’nı hizmete açıyor olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

KÜLTÜR SANAT BU MEKANLARDA
Toçoğlu, “Bu güzel günde siz kıymetli hocalarımızla bir araya gelmek istedik. Yaptığımız bu eserler sizlerin emekleri ve fikirleri ile yeşerip can bulacak. Sakaryalılar kültür ve sanatla bu mekanlarla sizlerin vesilesi ile tanışacak. Şehrin tüm tarihi eserlerini restore ederek yeni yüzleri ile şehre yeniden kazandırma arzusu içerisindeyiz. Bu kapsamda son olarak Kuyudibi Konağımızla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En kısa sürede ihaleye çıkacağız” diye belirtti.

HAYIRLI OLSUN
“Büyükşehir Belediyemiz tiyatrolar, panel ve konferanslar, sinema gösterimleri, çalıştay ve sempozyumlarla dolu bir kültür sanat ajandasına sahip. Büyükşehir Akademi’de artık yeni dönemde yeni yerinde eğitimlerini sürdürecek. Sadece akademi değil, gençlerimizin değerli zamanlarını da burada gerçekleştirebilecekler. Kültür ve sanatın yeni adresi Alicanlar Konağımız hayırlı olsun” dedi.

12 Kasım 2018 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Adapazarı Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle Camili-Adapazarı minibüs hattında çalışan dolmuş şoförleri arasında geçtiğimiz hafta meydana gelen olay sonrası taraflar, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti
OLAY TATLIYA BAĞLANDI İŞKUR'DAN MÜJDE! KOKU İSYAN ETTİRİYOR! YAŞLI ADAMIN ACI ÖLÜMÜ! MUSTAFA PEKŞEN TEDAVİ GÖRÜYOR HENDEK’TE ZİNCİRLEME KAZA! DİLENCİNİN CEBİNDEN ÇIKAN PARA ŞAŞIRTTI! TALİHSİZ ÇİFTÇİ TOPRAĞA VERİLDİ


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SIRA GELDİ ŞAMPİYONLUĞA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara