KAYNARCA BARAJA KARŞI


Sakaryalı gazetecileri misafir eden Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, barajın verimli topraklarda kurulmaması gerektiğini belirtirken, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar ise üyelerinin baraja karşı olduklarını belirtti

ÇED TOPLANTISI BUGÜN
Sakaryalı gazeteciler, Kaynarca Müezzinler Göleti’nde düzenlenen “Basın Buluşması”nda bir araya geldi. Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel basın mensuplarına yaptığı konuşmada, bugün saat 14.00’te Küçükkışla Köyü’nde ÇED toplantısı yapılacak; ilçede 10 köyü olumsuz etkileyecek bazılarını sular altında bırakacak Kemerdere Projesi’ne karşı olduğunu belirterek, “ilçe olarak tarımda çok iyiyiz. Büyükbaş hayvan sayısı bakımından Sakarya’da 1.’nci sıradayız. Sakarya’da şu anda gölet projeleri var. Özellikle Kaynarca’nın bir sürü köyü gidiyor. İstanbul’a Melen suyu sağlansın fakat neden hep kaynarca. Bunu bizim tarım alanlarımızın gitmesini istemiyoruz. Yapılmasını istemiyoruz değil de yapılacaksa başka bir yere yapılsın, tarım alanı olmayan bir yere yapılsın. Mesela Kocaali’de Ortaköy’ü kaldırdılar ama şu anda orda Melen suyu oradaki göletteki barajda olumsuzluk var. Çünkü olumsuzluk olmazsa buraya bir daha gölet yapmak istemezler. Halkın büyük çoğunluğu bu göleti istemiyor” diye konuştu.

KAYNARCA TOPYEKÜN KARŞI
Gazeteci Sedat Balta da ÇED Toplantısı hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi: “Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar’ın yöre halkı ve muhtarlarla yaptığı görüşmelerden çıkan sonuca göre halkımız bu barajı verimli toprakların heba olmaması başta olmak üzere haklı gerekçelerle istemiyor. Kaynarca, sivil toplum örgütleri, çiftçileriyle bu baraja topyekün karşı. Pazartesi günü yapılacak ÇED Toplantısına katılmayarak, hukuk mücadelesi başlatarak bu kararlılıklarını gösterecekler.”

11 Kasım 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara