YENİMAHALLE ANAOKULU SERTİFİKALANDI


Hendek Yenimahalle Anaokulu “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu” okul sertifikaları almaya hak kazandı.

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, okullarda sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği içerisinde yürüttüğü “Beslenme Dostu Okul Projesine” katılan Hendek Yenimahalle Anaokulu; etkinlik, çalışma ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yapılan denetlemelerle sertifika almaya hak kazandı.
Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimde Yenimahalle Anaokulu, temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı.
Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün toplantı salonunda düzenlenen törenle “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul sertifikası” Hendek Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar tarafından Yenimahalle Anaokulu Müdürü Nuriye Ünal’a takdim edildi.
Okul Müdürü Nuriye Ünal sağlıklı nesiller yetiştirmenin, sağlıklı beslenme bilinci artırmanın ancak okullarda temiz bir eğitim ortamı sağlayarak, sağlıklı ve hareketli yaşamı teşvik eden uygulamalara destek vererek gerçekleşebileceğini vurguladı.

9 Kasım 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara