ÇİFTÇİ BU PROJEYLE RAHATLATACAK


Ferizli ilçesinde 60 bin dönüm tarım arazisi üzeri için uygulanacak Aşağı Sakarya Sulama Projesi ile bölgedeki çiftçiler rahata kavuşacak

Ferizli’de 60 bin dönüm tarım arazisi üzerine kurulan Aşağı Sakarya Sulama Projesi'nde sona gelindi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Ferizli Belediyesinin ortak projesi Aşağı Sakarya Sulama Projesi ile ilçedeki sulanabilir tarım alanlarının genişletilmesi ve tarımsal ürünlerde artış amaçlanıyor. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, projenin 60 bin dönümlük araziyi sulayacağını söyledi.

VERİMLİ TOPRAKLAR
Projeyle 5 yıl içerisinde Ferizli ilçesinin her tarafına sulama yapılacağını belirten Soğuk, şöyle konuştu: "Sulamayla birlikte çiftçilerimizin üretimleri artacak ve senede bir ürün yerine iki üç ürün birden alacak. Burada bu projeyle birlikte bütün ovalar sulanmış olacak. Çiftçilerimiz ağustosun sıcağında artık arazisini sulamak için sırtında boru taşımayacak. 40 yıllık bir sıkıntı ortadan kalmış olacak. 60 bin dönüm arazi modern bir şekilde 5 yıl içerisinde sulanacak ve örnek bir proje olacaktır." diye konuştu.

9 Kasım 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara