AKADEMİK GENÇLİK DUR DURAK BİLMİYOR


Kendilerine Akademik Gençlik adını veren bir grup öğrenci, yazar Adem Özköse, Diriliş Postası yazarı Abdullah Şenaslan ile bir araya geldiler.

KİŞİSEL GELİŞİM
Vuslat Platformunun davetine de katılan Akademik Gençlikten yapılan açıklamada; Bizler yalnızca öğrenci gençler olarak bir araya gelen kişileriz, her hangi bir kurum ya da şubemiz yoktur. Katılımcı sayımızın artırmaktan ziyade sosyal kültürel olarak bilgi birikimimizi artırmaya çalışıyoruz. Kişisel gelişimimize katkı sağlayacak etkinlikler ile yolumuza devam edeceğiz. Bizleri kırmayarak davetimize icabet eden siyasi, bürokrat, aydın ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi büyüklerimize saygılarımızı sunuyoruz dendi.

DEĞİŞEN SİYASET ANLAYIŞI
Akademik Gençlerle bir araya gelen Diriliş Postası yazarı Abdullah Şenaslan; "Değişen siyaset anlayışı ve gelişen düşünce biçimlerine dayanarak, makamdakilerin meziyetlerinin ne olması gerektiği hususunda beklentileri kısmen de olsa yansıtmaya çalışmak istiyorum. Makamlar mevzusunu sadece devlet, bürokrasi ikileminde düşünmeyin hayatın her alanındaki makamlardır aslında anlatılmak istenen. Öyle ki makamsızlık düşüncesi insanları deliye döndürürken aslında birçok yanlış yapmasını da beraberinde getirmektedir."

"DÜŞERSEK VE KALKAMAZSAK SORUMLU BİZİZ"
"Yıllarca beraber omuz omuza yürüdüğü yol arkadaşlarından vazgeçme hatta ve hatta onların eksiklikleri noktasındaki bilgilerini ortalığa saçma işinde de pek maharetli oldukları söylenebilir. Bunun aslında bir sebebi de değişen ve dönüşen hayat sistemine ayak uyduramadığımızdandır. Çünkü bu değişen ve dönüşen yapılar silsilesine ayak uyduracak ve düştüğümüz yerden kalkabilecek ne varsa yok ettik. Düşersek ve kalkamazsak sorumlusu biziz. Şöyle düşünün bir enkaz devralıyorsunuz ve o enkazı kaldırmanın maliyeti günden güne artıyor. Aslında bugün burada önemine dikkat çekmek istediğim hususta budur."

"YAPILAN YANLIŞLARI DÜZELTELİM"
"Biz istiyoruz ki geçmişte yapılan yanlışları düzeltelim ve bunun için çeşitli hamleler yapalım birde bakıyoruz ki yaptığımız hamlelerin astarı yüzünü geçmiş. Burada işte makamların çeşitlilikleri devreye giriyor. Makama atanan, makama adanan ve makama dadananlar diye…"

"MAKAMA DADANANLAR"
"Makama atananların makama uyum sağlayayım derken “kendisi” olmaktan çıkar ve benliğini, özgünlüğünü ve kişiliğini yitiren bir insane dönüşür.  Makama dadanların ise hüzünlü bir hikâyesi vardır. Tanıdıkları çoğalır ama dostları azalır. Birde makama kendilerini adayanlar vardır. Belki de en acıklı hayat hikayeleri buradan çıkar. Çünkü tüm savaşlardan ziyade makama atanmışlarla ve makama dadanmışlarla mücadele etmek zorundadırlar" şeklinde konuştu.

6 Kasım 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ÜNAL OZAN’A RAHMET

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara