MATEMATİK OLİMPİYATI BAŞLADI


Adabilim Anadolu Lisesi öğrencileri her ay öğrendikleri konulardan oluşan Matematik Olimpiyatları adını verdikleri bir matematik yarışması ile hem bilgilerini tazeliyor hem eğleniyor.

Tekrarının önümüzde aylarda gerçekleşeceği Matematik Olimpiyatlarında yarışmanın tüm soruları okulun Matematik komisyonu öğretmenleri tarafından hazırlanıyor. Yaklaşık 100 sorunun yer aldığı yarışmada öğrenciler aynı anda zamanla da yarışıyorlar. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ise dönem sonunda komisyonun belirlediği hediyeler verilecek. Yarışmadaki asıl gayelerinin dersi sevdirmek olduğunu ifade eden Adabilim Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Gülsüm Trabzon “Matematik sayıların dili ve bilimine dayanan en önemli bilimlerden biridir. 14 milyar yaşındaki evrenin sayılarla ifade edilişi matematik sayesindedir. Matematik sayısal zekânın gelişmesinde ve sosyal hayata katkısında oldukça önemli bir rol oynamaktadır” dedi.
Matematiğin bütün denklemleriyle etrafımızı saran bir bilim olduğuna da dikkat çeken Gülsüm Trabzon “ Bütün bilimlerin ana kaynağı ve ana hattını oluşturan muazzam inceliklerin ve güzelliklerin bulunduğu bir bilim. Matematik sadece sayıların dansı olarak bilinmemelidir. Matematik sosyal hayatta bakkala, markete gidip de alışveriş yapmanın dışında sosyal bilimler alanında da etkilidir. Bu nedenle matematik her bilime yardımcı ana kaynak olarak işlevselliğini ilk insandan bu yana geliştirerek devam etmektedir” dedi.

5 Kasım 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OYUNA GELMEMEK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara