‘KENDİMİZİ SORGULAMALIYIZ’


TÜGVA Hendek Temsilciliği Lise Koordinatörlüğü bünyesinde, Milat Gazetesi Yazarı, İletişim ve Sosyal Medya Uzmanı Melih Esat Açıl'ın konuşmacı olarak yer aldığı “Yeni Medya Okuryazarlığı” konferansı yoğun katılımla gerçekleşti

Milat Gazetesi Yazarı, İletişim ve Sosyal Medya Uzmanı Melih Esat Açıl, gençlere hitaben; “Birçok youtuberı tanıyorsunuz ancak Aziz Sancar’ın yaptığı hangi çalışmadan Nobel ödülü kazandığını veya Mustafa Sibahi’yi bilmiyorsunuz. Bu durumda kendimizi sorgulamalıyız.”

YENİ NESİL GENÇLİK VAKFI
Hendek Anadolu Lisesi ve Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılım sağladığı ve iki oturum halinde yapılan konferansın açılış konuşmasını yapan TÜGVA Hendek Temsilcisi Hakan Öztürk, “Türkiye Gençlik Vakfı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş, yeni nesil bir gençlik vakfıdır” dedi

ALGI YÖNETİMİNDE ETKİLİ
Milat Gazetesi Yazarı, İletişim ve Sosyal Medya Uzmanı Melih Esat Açıl ise; “Erişimi ve kullanımı kolay olan sosyal medya ve çeşitli elektronik uygulamalar hayatımıza sadece kolaylık olarak girmiyor, adeta bir paket program gibi, yanında bonus olarak bazı istenmeyen etki ve sonuçları da getiriyor. Sosyal medya üzerinden paylaşılan herhangi bir içeriğin, anında küresel boyutta yayılma ve kitleleri etkileme gücüne ulaşabiliyor. Dolayısıyla sosyal medya, algı yönetiminin en etkili silahlarından biri oldu. Sosyal medya yazılı görsel medya kadar kolay kontrol edilebilir değil. Bu nedenle de art niyetli kimseler ve örgütler, sosyal medyayı daha fazla tercih etmeye başladı.”

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Açıl sosyal medya kullanıcılarına çok dikkatli olunması gerektiğini ve farkında olmadan kötü emelli kişi veya örgütlere alet olabilme ihtimali olduğunu vurguladı ve uyardı: “Takip edilen profilde kullanılan isimlerin gerçek olup olmadığına, yani gerçekten o kişi ya da kurumun kendi hesabı olduğuna dikkat ediniz. Profilin mevcut arkadaş çevresinde kimlerin olduğunu ve bu kişilerin paylaşımlarını da dikkatle inceleyiniz. Hangi konularda paylaşımlar yapıldığını ve bu paylaşımların gerçeklik durumunu diğer kanallar üzerinden de araştırmalısınız. Aksi takdirde bu sahte içerikleri siz de paylaşarak bu çevrelerin amaçlarına alet olursunuz.”

KENDİMİZİ SORGULAMALIYIZ
Melih Esat Açıl; “Birçok youtuberın daha çok abone, dolayısıyla izlenme ve izlenme sayesinde para kazandıklarından daha çok aboneye ulaşmak için yapmayacakları şey yok. Zaten sizler de izliyorsunuz. Burada Gaga Bulut’u, Danla Bilic, Orkun Işıtmak’ı sordum hepsini tanıyorsunuz ancak Aziz Sancar’ın yaptığı hangi çalışmadan Nobel ödülü kazandığını veya Mustafa Sibahi’yi bilmiyorsunuz… Bu durumda kendimizi sorgulamalıyız.”

4 Kasım 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BİR MUHALİF BORAZANCIBAŞI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara