SAPANCA’DA TOPLU AÇILIŞ


Sapanca Belediyesi tarafından yaptırılan bilgi ve kültür evleri, görkemli törenle açıldı

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, kültürel mirasın aktarılmasında bilgi ve kültür evlerinin önemli olduğunu söyledi

Sapanca Belediye Başkanı aydın Yılmazer’in seçim vaatleri arasında bulunan bilgi ve kültür evlerinin açılışları hafta sonunda törenle açıldı. Açılış töreninde ilk konuşmayı yapan Fevziye gençlerinden İshak Ekici, “Sapanca Belediye Başkanımız Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in desteklerinden dolayı Fevziye Mahalle gençliği adına teşekkür ediyorum. Başkanımıza gidip bir kültür evi talebinde bulunduğumuzda bizi geri çevirmedi ve bize değer verdi. Bugün gençlerimizin bir arada olduğu bu mekanın hayata geçirilmesini sağladı. Fevziye Kültür Merkezimizin tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

“SÖZLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ”
Kültürel mirasın aktarılmasında bilgi ve kültür evlerinin önemli olduğunu vurgulayan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Sapanca ya büyük değer kazandıran bilgi kültür evlerimizin, her mahallede yapımına söz verdiğimiz gibi yenilerini açmaya devam ediyor sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Seçim vaatlerimizin arasında bulunan Sapanca’da Bilgi ve Kültür Evi olmayan mahalle kalmayacak sözünü gerçekleştirmenin mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz. Kültürel mirasın aktarılmasında Bilgi ve Kültür Evleri’nin önemli oluğunu düşünüyorum. Bu sebeple bu konuya ekibim ile birlikte ayrı önem vermekteyiz.”

HİZMETLER
Konuşmasının devamında belediyenin diğer hizmetlerine de değinen Başkan Yılmazer; “Sosyalleşme anlamında 4,5 yılda çocuklarımıza 90 yeni çocuk parkı hediye ederken, 2 bin 300 çocuğumuza spor kursu hizmeti sağladık. Yine Sapanca Belediyesi olarak 5 festivale ev sahipliği yaptık. 3 Yeni kültür merkezini Sapancalı hemşerilerimizin hizmetine açtık. Eğitim kurumlarımızın 30 yıllık fiziki ihtiyaçlarına çözüm bulduk. 100 yıllık hayal olan Sapanca Teleferik Projesiyle ilçemizin turizmine farklı bir ivme kazandırmak için çalışmaktayız. Bunun yanında Uzunkum ve Yanık Mahallerimizin uzun yıllardır sorunu olan otoban kaynaklı ses ve zararlı gazların engellenmesi için iki yönlü ses perdesi projemiz kısa süre içinde hayat bulacak. Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne aynı görev aşkıyla ekibim ile birlikte hizmet için çalışmaktayız.”

DUALAR EŞLİĞİNDE
Konuşmaların ardından Sapanca Müftüsü Faruk Çelik’in yaptığı dua eşliğinde protokol üyeleri ile açılış kurdelesi kesildi. Program açılışa katılan misafirlerin kültür evi ziyareti ve sohbetler eşliğinde devam etti.

Açılışa Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, Sapanca Müftüsü Faruk Çelik, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, CHP İlçe Başkanı Nuray Dikmen, CHP İlçe Belediye Başkan Adayı Cengiz Çiçek, MHP İlçe Belediye Başkan Adayı Berat Taner, Sapanca Belediye Meclis Üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda misafir katıldı.

4 Kasım 2018 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OYUNA GELMEMEK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara