KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMA


Adabilim Okulları 3. Sınıf öğrencileri dönem içinde öğrenmiş oldukları konuları farklı ve eğlenceli bir bilgi yarışması ile pekiştiriyor

HEDİYE KİTAP
Öğrencilerin belirli gruplara ayrılarak yapıldığı bilgi yarışmasının soruları ana branş dersleri olan Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe ve Hayat Bilgisi derslerinden oluşuyor. Yaklaşık 100 sorunun yer aldığı yarışmada öğrenciler aynı anda zamanla da yarışıyorlar. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ise ilgi alanlarına göre yeni bilgilere kapı aralayacak mizaçlarına uygun kitap hediye ediliyor.

"AMAÇ ÖĞRENDİKLERİNİ PEKİŞTİRMEK"
Yarışmayı düzenlemelerindeki asıl amaca değinen Adabilim Okulları Sınıf Öğretmeni Muhammed Avcı "Dönem içerisinde derslerde öğrendiklerimizi belli periyotlarda düzenlediğimiz yarışması ile ölçüyoruz. Buradaki amacımız öğrencilerimizi sınav ve test gibi sıkıcı ve üzerlerinde baskı unsuru taşıyan bir yöntem yerine kaybedenin olmadığı bir yarışma formatında öğrendiklerini eğlenceli bir şekilde pekiştirmek. Gözlemlerimiz sonucunda bu yöntem ile öğrencilerimizin bilgilerinin daha kalıcı hale geldiğine şahit olduk" dedi.

3 Kasım 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BİR MUHALİF BORAZANCIBAŞI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara