BÜLBÜL: MÜCADELEYE DEVAM


MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, "FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasına asla tahammülümüz yok, fakat ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin giderilmesi ve bunların minimuma indirilmesi önem arz ediyor" dedi

MHP Milletvekili Bülbül, "Terör örgütlerine veya Millî Güvenlik Kurulunca, devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişilerin kamu görevinden, başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılması ve bunların olağanüstü hâl kapsamında daha önce kamu görevinden ihraç edilenlere uygulanan yaptırımlara tabi tutulması" doğrultusunda yapılan düzenlemeleri içeren teskereye ilişkin konuştu.  MHP Grubu adına söz alan ve teskereyi desteklediklerini ifade eden Bülbül, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler, 15 Temmuz hain ve kanlı darbe girişimine karşı milletimizle ve devletimizle beraber, bütün varlığımızla ve gücümüzle direndik. Milliyetçi Hareket Partisi, olağanüstü hâl tedbirinin uygulanmasının büyük önem arz ettiğini ifade etmiş, defaatle bunu dile getirmiş, Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan bütün oylamalarda bu yönde istikrarlı ve tutarlı bir şekilde tercihini ortaya koymuştur” dedi.

1 KİŞİ DE OLSA, ONUN VE AİLESİNİN KIYAMETİ
Milliyetçi Hareket Partisi olarak 15 Temmuzdan bu yana terörle mücadelenin etkili şekilde yapılmasını, kesintiye uğramamasını dile getirdiklerini söyleyen Bülbül, “Çıkarılan ilk olağanüstü hâl kanun hükmünde kararnamesinden itibaren de kamu kurumlarından yapılan ihraçlarda ve kurum kararıyla yapılan açığa almalarda yaşanabilecek mağduriyetlere karşı yardımcı olmak maksadıyla kapılarımızı, teşkilatlarımızın kapılarını bütün vatandaşlarımıza siyasi parti ayrımı gözetmeksizin açmış bulunmaktayız. Bizler milletin ve devletin menfaatlerini her türlü şahsi menfaatten üstün saymaktayız. Ancak haksız bir şekilde ihraç muamelesine maruz kalan veya açığa alınan kişilerin sayısı 1 dahi olsa yani 1 kişi dahi bile olsa bunun, o kişinin ve ailesinin kıyameti olduğunu çok iyi bilmekteyiz. Bu nedenle yaşanan mağduriyetleri yakından takip etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

HUKUKA VE HAKKANİYETE UYGUN OLMALI
Milletvekili Bülbül, şöyle devam etti: "Kurulan komisyonla ihraçlara karşı itiraz yolunun açılmış olduğu hepimizin malumudur. Bugüne kadar birçok başvurunun yapıldığı, komisyonun çalışmaları neticesinde sınırlı sayıda iade kararının çıktığı da yine hepimizce bilinmektedir. Burada birçok dosyanın daha incelenmeyi beklediğini ve o mağduriyetlerin giderilmesi için vatandaşlarımızın, bu konuda mağdur olduğunu iddia eden vatandaşlarımızın büyük bir beklenti içerisinde olduğunu müşahede etmekteyiz. Bu incelemelerin daha hızlı bir şekilde yapılması ve hukuka ve hakkaniyete uygun kararlar verebilmesi için gerekli tedbirlerin acilen alınması gerektiğini ifade etmek istiyoruz."

MAĞDURİYETLERİN GİDERİLMESİ ÖNEMLİ
“Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bizler; FETÖ'yle ilgili soruşturmaların, FETÖ'yle mücadelenin etkin ve kararlı bir şekilde sürdürülmesini her zaman ifade ettik, yine de ifade ediyoruz” diyen Bülbül, sözlerini şöyle noktaladı: “Bu işin sulandırılmasına asla ve asla tahammülümüzün olmadığının altını çiziyoruz fakat demin de ifade ettiğim gibi, ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin giderilmesi ve bunların minimuma indirilmesi Türkiye'nin ileride kurmaya çalıştığı düzen açısından, Türk devletinin yeniden inşa edilmeye çalışıldığı şu süreçte çok büyük önem arz etmektedir.” 

2 Kasım 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BİR MUHALİF BORAZANCIBAŞI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara