KEDİMCE RESİM SERGİSİ AÇILDI


Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. Gülay İnce ve Mehmet Tekirdağ tarafından hazırlanan “Kedimce” adlı resim sergisi açıldı

SAÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. Gülay İnce ve Mehmet Tekirdağ’ın kedi alfabesinden yola çıkarak hazırladıkları sergi, 24 Ekim Çarşamba günü Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Sergide Mehmet Tekirdağ’ın üç buçuk yıl süren, kedilerin hareketleriyle kadim alfabeler arasındaki benzerliklere dayanarak 32 harften oluşturduğu kedi alfabesine yönelik eserler yer alıyor. Sanatseverleri insanlığın yazıyı ilk kullanmaya başladığı dönemlere kadar götüren “Kedimce” sergisi, 2 Kasım Cuma gününe kadar STMF Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacak.

28 Ekim 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BEKA SORUNU VE İLGİNÇ BİR YORUM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara