TOÇOĞLU’NDAN SİYASET DERSİ


Yerel seçim öncesi bürokratlarına ders niteliğinde bazı talimatlar veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hiçbir adayla ilgili yorum yapmayacaksınız. Projelerinize odaklanın. Hizmeti önceleyin.” dedi.

İŞİNİZİ YAPIN
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir ve SASKİ bürokratlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, Genel Müdür Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve daire başkanları katıldı. Başkan Toçoğlu toplantıda bürokratlara yaklaşan yerel seçimler öncesi bazı talimatlar verdi.  Başkan Toçoğlu, “Sizler bürokratsınız. Siz maaşınızı halkın vergileriyle alıyorsunuz. Halkımız, esnafımız vergi veriyor. Siz bu vergilerle maaşınızı alıyorsunuz. Bu yüzden siz işinizi yapacaksınız. Asla siyasi işlere girmeyeceksiniz. Başkaları da Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olabilir. Hiçbir adayla ilgili yorum yapmayacaksınız. Sizler kendinize yakışanı yapacaksınız. Herkese saygı duymak bizim görevimiz” dedi.

HİZMETİ ÖNCELEYİN
Toçoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim bir tarzımız var; biz kimseyi aşağılamayız, kimsenin eksikleriyle meşgul olmayız, kimsenin zaaflarını dile dolamayız, Kimsenin eksiklerini marifetmiş gibi anlatmayız. Göreve geldiğimiz günden beri ne diyoruz, Allah her zaman her şartta ilkelerimize bağlı kalmayı nasip etsin. İşte şimdi öyle bir döneme giriyoruz. Bizimle ilgili konuşanlar olabilir, iftira atanlar olabilir, hakkımızda kampanyalar yapılabilir. Ama biz sakin olacağız, ilkelerimize bağlı ve dürüst kalacağız. Davranışlarımızı başkalarının yaptıkları değil inançlarımız belirler. Sakın kimseyle ilgilenmeyin. Sadece işinizi yapın. Projelerinize odaklanın. Hizmeti önceleyin. İşinizden başka bir şey düşünmeyin. Aldığımız maaşı hak etmek bunu gerektiriyor. Entrika peşinde koşmak için maaş almıyoruz. Biz hizmet üretmek için çalışıyoruz.” 

26 Ekim 2018 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OYUNA GELMEMEK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara