NFK YURDU'NDAN KAN BAĞIŞI


İlim Yayma Cemiyeti Sakarya İl Şubesi’ne bağlı Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdu personeli ve öğrencileri Kızılay Sakarya Şubesi’nin yurda kurduğu standa yoğun ilgi göstererek kan bağışında bulundu.

Kızılay'ın kan bağışı birimi Türkiye genelinde bağışçılardan kan toplama çalışmalarını sürdürüyor. Kızılay Sakarya Şubesi İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi’ne bağlı Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdu’nda kan bağışı kampanyası düzenledi. Personel ve öğrenciler kan bağışında bulundu. Yurt idaresi ve öğrencilerinin ilgi gösterdiği kampanyada 36 ünite kan bağışı alındı.
Kan bağışlarına ilgiden memnun kaldığını belirten Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü İbrahim Yıldırım "Genel olarak yurt personelimiz ve öğrencilerimizin toplumsal olaylara duyarlı olması gelecek adına umut verici” dedi

KİMLER KAN BAĞIŞI YAPABİLİR?
18-65 yaş arasında, ağırlığı 50 kg üzerinde, önemli bir sağlık sorunu olmayan kan merkezine kan vermek için geldiğinde yapılan muayenede sağlığı uygun olduğu tespit edilen ve hemoglobin ölçümü normal olan herkes 3 ay aralıklarla kan bağışında bulunabilir.

26 Ekim 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OYUNA GELMEMEK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara