FETÖ/PDY DAVASI SÜRÜYOR!


Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında haklarında dava açılan, aralarında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu tutuksuz 29 emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi.

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Celse arasında gelen belge ve tanık ifadelerinin zapta geçirilmesinin ardından, 6 tanığın ifadesine başvuruldu. Tanık Ş.Ş, ifadesinde sanıklardan A.G'nin kendisini tanık olarak gösterdiğini söyledi. Sanıklardan bazılarını tanıdığını belirten Ş.Ş, "A.G. ile aynı bölgede çalıştık. FETÖ ile ilgili herhangi bir söylemine şahit olmadım, şüphelendiğim, kuşkulandığım bir şey görmedim." diye konuştu.

Tanık B.K. de sanıklardan bir kısmını tanıdığını kaydetti. Sanık A.G. ile aynı grupta çalıştıklarını aktaran tanık B.K, "Hain darbe gününde Karasu'da rutin uygulamadaydık. Darbe teşebbüsü haberi gelince valiliğe geldik, tedbir aldık. Sanık A.G. de bizimle beraberdi, görevini yaptı, aksatmadı. FETÖ ile iltisaklı bir şey görmedim. FETÖ'yü övücü bir söylemini bulmadım." ifadelerini kullandı.

Tanık Y.S. ise huzurdaki sanıklarla beraber çalışmadığını söyledi. Daha önce şüpheli olarak verdiği ifadesinin doğru olduğunu belirten Y.S, "Ancak bana tanıyıp tanımadığımı sordular. Ben de sanık M.T'yi tanıdığımı söylemiştim. Ben ne kadar hazırlıktaki ifademde sohbetlerde birkaç defa M.A'yı gördüğümü söylemişsem de şimdi hatırlamıyorum. Daha doğrusu ben kendisini bir defa görmüştüm. Diğer sanık ve M.A'nın örgüte yönelik söylemlerine şahit olmadım." ifadelerini kullandı.

Söz verilen bazı sanıklar da gelen belge ve tanık ifadelerinden aleyhe olan hususları kabul etmediklerini, önceki savunmaların tekrar ettiklerini belirtti. Birtakım sanıklar ise haklarındaki bütün delillerin toplandığını belirterek, dosyadan ayrılma talebinde bulundu. Söz alan sanık avukatları, mahkeme dosyasına giren belgeleri inceleyip beyanda bulunmak için süre istedi. Görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, dosyadaki eksikliklerin tamamlanmasını talep etti. Dosyaya giren belge ile tanık ifadelerini inceleyip beyanda bulunmaları için sanıklar ve avukatlarına süre verilmesini kararlaştıran mahkeme heyeti, duruşmayı 25 Aralık'a erteledi. AA

19 Ekim 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BİR MUHALİF BORAZANCIBAŞI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara