BİLGİSAYAR OYUNLARI HİÇ MASUM DEĞİL!


Adabilim Okulları Spor Komisyonu okul içinde ilkokul öğrencileri arasında ödüllü satranç turnuvası düzenliyor. Öğretmen Ferhan Güler, bilgisayar oyunlarının masum olmadığına dikkat çekti

Spor Komisyonu Başkanı ve Beden Eğitimi öğretmeni Ferhan Güler turnuva ile ilgili olarak “Öğrencilerimizin üzerinde teknolojinin ve bilgisayar oyunlarının zararlı etkileri çok fazla. Bazı oyunlar çocukların sosyalleşememe, öğrenme güçlüğü, kötü not gibi psikolojik ve obezite, görme bozukluğu, sinir sıkışması gibi ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor. Öğrencilerimizi bu zararlı etkilerden bir nebze de olsa koruyabilmek adına ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde satranç, dama, masa tenisi ve geleneksel oyunlar gibi turnuvalarla öğrencilerimizin kişilik ve karakterini olumlu yönde etkileyecek, süratli, doğru ve çabuk düşünebilmelerine yardımcı olan oyunlarda ödüllü turnuvalar düzenliyoruz” dedi.
Bilgisayar oyunlarının hiç de sanıldığı kadar masum olduğuna dikkat çeken Güler, “Bununla birlikte, oyunların uzun süre oynanması, çocuğun gerçekliği ve hayali birbirine karıştırmasına sebep olabiliyor. Şiddet, intikam ve olumsuz davranış içeren, şiddeti artırdıkça ödüllendiren oyunlar da çocuğa bağışıklık kazandırabilir, şiddetli davranmaya meyilli hale getirebilir, empati kurma becerisini engelleyebilir. Dürtüsel davranış ve dikkat sorunlarıyla da karşılaşılabiliyor” dedi.

18 Ekim 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OYUNA GELMEMEK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara