TARANOĞLU; SAKARYA İÇİN BU SON ŞANS


Eski Bakan Ersin Taranoğlu, Sakarya’da faaliyet gösteren engelli dernek başkanları ve yöneticilerini kahvaltılı toplantıda ağırlayarak sorunlarını dinledi ve Sakarya ile ilgili projelerini paylaştı.

‘HAYALİMDEKİ SAKARYA’
Serdivan ilçesinde Serçe Kafesi butik restoranda engelli derneklerinin temsilcileriyle dün sabah bir araya gelen Sakarya eski milletvekili, Orman ve Spor eski Bakanı Ersin Taranoğlu, Sakarya’nın geleceğine dönük projelerini anlattı.‘Hayalimdeki Sakarya’ başlığındaki projelerini açıklayan Taranoğlu, “Önce Sakarya, önce Sakaryalılar” sloganı ile kurduğu yenibirsakarya.com web sitesini de tanıttı.

‘BU, SAKARYA’NIN SON ŞANSIDIR’
Projelerinin hayata geçirilmesi için Cumhurbaşkanı ile görüşeceğini belirten Taranoğlu, “Mart 2019 seçimleri Sakarya’nın son şansı. Recep Tayyip Erdoğan yoksa ben yokum, Recep Tayyip Erdoğan yoksa bu projeler de yok. Benim piyasaya çıkış sebebim bu. Bu konuda dayandığım nokta, Cumhuriyetin ilanından beri büyük Atatürk dahil, Sakarya halkından yüzde 71 oy almış bir lider gelmemiştir. Bundan sonra da geleceğine inanmıyorum. Bu nedenle bu araba virajı alırsa Sakarya kurtulur, devrilirse, Sakarya Marmara’nın kenar mahallelerinden biri olur” dedi.

‘DOST’ PROJELER
Sakarya’yı bir ‘dost şehri’ yapmak istediğini ifade eden Taranoğlu, kadına, çocuğa, hayvana, eğitime turizme, kültür ve sanata, çevreye dost olan projelerini anlattı. Sakarya’da kadınların geceleri dışarıda güvenle yürüyebildiği, sokaklarda başı boş köpeklerin olmayacağı yeni bir belediyecilik anlayışında, nüfus sayımı gibi hayvan sayımının da gerçekleştirmek istediğini söyledi.

ENGELLİ DOSTU ŞEHİR İÇİN
Dost şehir kavramında, engellilerin taleplerinin değerlendirilerek daha kapsamlı projeler geliştirilebileceğini belirten Taranoğlu, engelli dernekleri temsilcileri ile sık bir araya gelerek sorunlarının çözümü için gerekli çalışmaları yapacağını söyledi. Taranoğlu, “Soruna yakın olan çözüme yakındır” diye konuştu.

17 Ekim 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BİR MUHALİF BORAZANCIBAŞI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara