‘KEDİMCE’ SAÜ’DE AÇILIYOR


"Kedimce" isimli resim sergisi, 24 Ekim 2018 Çarşamba günü SAÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Sanat Galerisi'nde açılıyor.

Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. Gülay İnce ve Mehmet Tekirdağ’ın Kedi Alfabesi'nden yola çıkarak hazırladıkları "Kedimce" isimli resim sergisi, 24 Ekim 2018 Çarşamba günü Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Sanat Galerisi'nde açılıyor.
Sergide Mehmet Tekirdağ'ın üç buçuk yıl süren, kedilerin hareketleriyle kadim alfabeler arasındaki benzerliklere dayanarak 32 harften oluşturduğu Kedi Alfabesi'ne yönelik eserler yer alacak. Sanatseverleri, insanlığın yazıyı ilk kullanmaya başladığı dönemlere kadar götüren "Kedimce" sergisi, 2 Kasım 2018 tarihine kadar STMF Sanat Galerisi'nde gezilebilecek.

16 Ekim 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BİR MUHALİF BORAZANCIBAŞI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara