BİLİM SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ


Agora Alışveriş Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşen TÜBİTAK destekli Sakarya Bilim Sokağı projesine 30 bine yakın ziyaretçi katıldı.9-10 Ekim’de gerçekleşen etkinlikte sergilenen projeler çok beğenildi.

Birbirinden etkileyici projeler ile ziyaretçilerini karşılayan Agora Alışveriş Merkezi, ev sahipliği yaptığı “Sakarya Bilim Sokağı” etkinliği ile büyük beğeni topladı. “Bilim ve İnsan” temasından yola çıkarak hazırlanan etkinlik kapsamında 31 atölye çalışmasına ve 8 söyleşiye yer verdi.
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün TÜBİTAK bilim şenliği kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte; eğlenceli fen deneyleri, robotik kodlama atölyeleri, zeka atölyeleri, astronomi atölyeleri, afet ile mücadele ve onlarca etkinlik yer aldı. Konferanslarla ile başlayan şenlik açılışına TÜBİTAK Temsilcisi Yusuf Atalay Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışın ardından temsilciler stantları gezerek atölyeler hakkında bilgi aldılar. Alanında uzman eğitmenlerin farklı seviye ve yaş gruplarına göre hazırladığı atölyelerde çocuklar ve gençler teknolojik alanda bilinçlendirildiler. Etkinliğe İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı ve Kanal Tek de katıldı. Temsilciler ve etkinliğe katılanlar ile röportaj yapan ajanslar etkinliğin yeni nesil üzerindeki etkilerini ele aldılar.
Teknoloji ile iç içe büyüyen nesle öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta nasıl kullanabileceklerini gösterebilmek ve rehberlik edebilmek amacıyla 2 gün boyunca Agora Alışveriş Merkezi’nde yer verilen “Sakarya Bilim Sokağı” etkinliğine yoğun bir katılım oldu.

15 Ekim 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BİR MUHALİF BORAZANCIBAŞI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara