GÜVERCİN SEVENLERE BÜYÜK İLGİ


Sakarya Güvercin Sevenler ve Yetiştirenler Derneği yeni yönetim kurulu ve yenilenen dernek binası ile faaliyetlerini arttırdı.

Derneğin düzenlediği mezat etkinliğine Sakarya ve ilçelerinden olduğu kadar çevre illerin güvercin yetiştiriciler de büyük ilgi gösteriyor

DERNEK YENİLENEN YÜZÜ İLE FAALİYETTE
2002 yılında kurulan Sakarya Güvercin Sevenler ve Yetiştirenler Derneği (SAGÜDER) yenilenen yüzü ile Sakaryalı güvercin yetiştiricilerine hizmet verirken, gerçekleştirdikleri faaliyetlerle de adından söz ettiriyor.

Sakarya Güvercin Sevenler ve Yetiştirenler Derneği Başkanlığı'na getirilen Selman Efe, üyelerinin yetiştirdiği kostüm ve oyun kuşları ile Sakarya'nın adını duyurmak ve güvercin yetiştiriciliğindeki gelişmeleri takip ederek, kaliteli ve nitelikli ırklar elde etmeyi hedeflediklerini belirtti.

ÜYELER VE GÜVECİN SEVERLERE HİZMET
Haftanın üç günü güvercin sergileme ve mezat etkinliklerinin yanısıra, güvercin ırklarının korunması, hastalıklarının tedavisi ve üretilmesi üzerine çalışmaları bulunan dernek yönetimi, çevre illerde düzenlenen güvercin festivallerine de katılarak, komşu illerle dostluklarını pekiştiriyor. Sakarya Güvercin Sevenler ve Yetiştirenler Derneği ayrıca, kuş hastalıklarına karşı ilaç, kümes malzemeleri, yem çeşitleri ile güvercin yetiştiricilerine hizmet veriyor.

MEZATLARA YOĞUN İLGİ VAR
Sakarya Güvercin Sevenler ve Yetiştirenler Derneği, özellikle mezat akşamları yoğun katılıma sahne oluyor. Heyecanlı anların yaşandığı, büyük ilgi gören güvercin sergileme ve satış faaliyetlerine çevre illerden gelen kuşseverler de konuk olarak katılıyor. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftanın üç akşamı düzenlenen güvercin mezatlarında açık arttırmaya sunulan kuşlar oldukça ilgi görüyor.

BÜYÜK HEDEFLER
Sakarya ve il dışından gelen kuşsever konuklarını ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade eden SAGÜDER Başkanı Selman Efe, Başkan Yardımcısı Caner Kaya ve üye Ömür Aksoy, güvercin yetiştirciliğinde büyük hedefler ortaya koyduklarını belirtti.

HEYECANLI ETKİNLİK
Rahat ve konforlu bir ortamda hizmet veren Sakarya Güvercin Sevenler ve Yetiştirenler Derneği'nin, yenilenen dernek binasında düzenlenen mezat etkinliğine Sakaryalılar'ın yanısıra 12 ilden katılım sağlandı.

DERNEKTE DOSTLUK ÖRNEĞİ
Yoğun geçen ve ilgi gören bir mezat etkinliğini ardından bir araya gelen Sakarya Güvercin Sevenler ve Yetiştirenler Derneği yönetimi, üyeler ve yetiştiriciler birlik ve beraberlik mesajı verdi.

12 Ekim 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BİR MUHALİF BORAZANCIBAŞI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara