YILIN EN’LERİNE GÖRKEMLİ TÖREN


Amatör Spor Haftası kapsamında 4 yıldır gerçekleştirilen Yılın En’leri ödül töreni bu yıl da Adapazarı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yıl boyunca çeşitli kategorilerde başarılar kazanan sporcular ödüllerini aldı

Gerçekleştirilen etkinlikler kortej yürüyüşü ile başladı ve tören ile devam etti. Sakarya spor camiasını bir araya getiren törene Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da katıldı

32 BRANŞTA ÖDÜL VERİLDİ
Gençlik ve Spor bakanlığı ile TASKK işbirliğinde ülke genelinde kutlanan Amatör Spor Haftası Çark Caddesi sonundan başlayan ve AKM sona eren spor kortej yürüyüşü ile başladı.  Yürüyüş sonunda AKM’de yapılan tören ile 32 spor branşında yılın en başarılı sporcuları, antrenörleri ile ilimizin amatör spora hizmet etmiş sembol isimlerine Altın yıllar hizmet ödülü verildi. 

TÖRENE BÜYÜK İLGİ
Ödül törenine Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ve ASKF Onursal Başkanı Zeki Toçoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Futbol Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, ASKF Genel Sekreteri Ahmet Orhan, ASKF Başkan Vekilleri Recep Odabas, Hasan Özkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Demir, Selçuk Kurt, Sezgin Tutar, Necmettin Koçak, Fatih  Kanbur, Ali Palas, Spor Şube Müdürü Murat Acar, İlçe Spor Müdürü Yavuz Salman, sporcu velileri, il temsilcileri ve amatör spora gönül vermiş emektarlar katıldı.

ÇELİKEL’E BÜYÜK ALKIŞ
Sporcu ve antrenörlerin ödülleri katılan protokol üyeleri,  Futbolun yöneticileri ile verilirken, tören açılışında ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve Gençlik Spor İl Müdürü Fatih Çelikel kısa bir konuşma yaptı. Fatih Çelikel’in faaliyetler hakkında yaptığı konuşma ile büyük alkış aldı. Tören Sunumunu ise Avrupa, Dünya Karate Federasyonları Hakem Kurul Üyesi ve ASKF yöneticisi Uğur Kobaş yaptı. Başkan Toçoğlu’nun da katılımı ile gerçekleşen ödül töreninde sporuclara ve antrenörlere kupaları takdim edildi.

SPOR ŞEHRİ SAKARYA
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu spora ve sporcuya desteklerinin devam edeceğini söyledi. Başkan Toçoğlu, “Öncelikle ödül alan tüm sporcularımızı kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden beri amatör spora desteklerde bulunduk. Malzeme ve otobüs desteği sağladık. Modern spor tesisleri inşa ettik. Spor şehri olan Sakarya’mızda sporun gelişmesi, gençlerimizin daha sağlıklı şartlarda spor yapabilmesi için desteklerimizi ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Hamdolsun ASKF, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve tüm spor camiamızla tam uyum içerisinde çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte de birlikteliğimiz devam edecek” dedi.

ALTIN YILLAR ÖDÜLÜ
Sakarya sporuna yıllarca hizmet veren isimlere ise Altın Yıllar hizmet ödülü verildi. Tuncer Salihoğlu, İbrahim Arkan, Bülent Bıçakçı, Mahmut Güzel, Sedat Çetin, İsmail Aydın ve Meydan Kobaş Altın Yıllar ödülünü alan isimler oldu. Özel Ödül ise Okul Sporları Biriminin gitti.

YILIN EN’LERİ ÖDÜL TÖRENİNDE ÖDÜL ALAN SPORCU VE ANTRENÖRLER İSE ŞÖYLE;
Özel Sporcular
Fatma Çağla Demir Antrenörü Ahmet Demir
Ahmet Mimtaz Antrenörü Yiğit Erdeniz

İşitme Engelliler
Fatih Canbaz Antrenörü Davut Cengiz

Görme Engelliler
İsmail Türeyen Antrenörü Ayşegül Yolal

Bedensel Engelliler
Musa Acar Antrenörü Aylin Kocabey

Güreş
 Serhat Kırık Antrenörü Zafer Başer

Kickboks
 Beyza Fatma Özçakar Antrenörü Seydi GÖKPINAR

Wushu
Zeynep Makbule Akyüz Antrenörü Fatma Akyüz

Satranç
Mert Pehlivan Antrenörü Seyhan Şenocak

Karate
Fatih Şen Antrenörü Mustafa Solmaz

Taekwondo
Alper Tuna Alan Antrenörü Ümit Al

Atletizm
Umut Uysal Antrenörü Atakan Gündoğdu

Yüzme
Batuhan Ecrin Pınar Antrenörü Sinan Ölüş

Bisiklet
Oğuzhan Tiryaki Antrenörü Aziz Sırnaç

Judo
Necdet Salih Antrenörü Yeliz Kurucu

Kürek
Azra Alkan Antrenörü Kadir Mehmet Biricik

Kano
Mustafa Özmen Antrenörü Hüseyin Kaya

Boks
Taner Işık Antrenörü Ferhat Akburak

Atıcılık
Adil Şimşek Antrenörü Erman Yücel

Badminton
Hüseyin Akif Akkoç Antrenörü Adnan Bak

Modern Petatlon
Yağmur Ayşe Malkoç Antrenörü Yusuf Serdar Aldanmaz

Okul Sporları
İrem Zeynep Özver Antrenörü İlhan Muslu

Halter
Ahmet Çelik Antrenörü Reyhan Elmalı

Korumalı Futbol
 Ufuk Eren Özelçe Antrenörü Anıl Zeybek

Triatlon
Semih Şenoğlu Antrenörü Eyüp Yazıcı

Vücut Geliştirme
Fatih Bayrak Antrenörü Ömer Ustaömer

Jimnastik
Nurhan Can, Ceylan Duru Çöloğlu,
Defne Uslu, Petek İşler, Elif Toprak Antrenörleri Ece Deniz Şimşek

Okçuluk
Onuralp Koca Antrenörü Sinan Odabaş

Voleybol
Eylül İleli Antrenörü Erol Güdüloğlu

Tenis
Elif Bulut Antrenörü Aykut Aslan

Basketbol
Eymen Bağ Antrenörü Faruk Güdül

Futbol
Fatih Çelik Antrenörü Berk Yusuf Yıldız

11 Ekim 2018 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara