EĞİTİM İÇİN EĞİTİMDELER


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında düzenlenen protokol kapsamında 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi'nde belirlenen okullarımızda “GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı” uygulanıyor.

Program kapsamında 8-9 Ekim 2018 tarihlerinde Öğretmen Eğitimleri düzenlendi. Eğitimin ilk gününde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Z kuşağının dünün yöntemleri ile eğitilemeyeceğini ve hayata yön verecek olan gençlerde girişimcilik bilincinin oluşturulması gerektiğine dikkat çekti.
Liseler Arası Girişimcilik Programı’nın temel amacının yakın gelecekte sosyal-ekonomik hayatı şekillendirecek olan gençleri iş dünyası ile buluşturmayı hedeflediğini belirten Durmuş,
“Uygulanan programla gençlerde ve çocuklarda girişimciliği ve davranış yapısını deneyimlenerek geliştirmek ve girişimciliğin kariyer alternatifi olarak benimsetilmesini amaçlıyoruz.” dedi.
Sakarya Eğitim Akademisi kapsamındaki Girişimcilik programında ve diğer eğitimlerinde yer alan öğretmenlerin gerek eğitimlerde gerekse etkinliklerde farklı okullardaki meslektaşları ile bir araya gelerek farklı bakış açıları geliştirdiklerine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ayrıca lise öğrencilerinin Girişimcilik Programı ile öğretmen rehberliğinde, yaparak öğrenmeye dayalı bir eğitim programı uygulayacaklarını belirtti.
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi öncülüğünde Ar-Ge birimi tarafından düzenlenen programda öğretmenlere GençBizz Liseler Arası Girişimcilik konusunda uygulamalı eğitimler verildi.

11 Ekim 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara