ADABİLİMLİLER BİYOLOJİ DERSİNDE


Adabilim Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencileri Biyoloji dersi kapsamında merkezi sinir sisteminin bir bölümü olan beynin çalışmasını, kısımlarını ve görevlerini büyükbaş hayvan beyni üzerinden inceleyerek uygulamalı olarak öğrendi.

Laboratuvar ortamında gerçekleştirilen derste Adabilim Okulları Biyoloji Öğretmeni Didem Ünsal beynin vücudumuzda ki fonksiyonlarına ve önemine değinerek “Kafatası içerisindeki en büyük sinirsel organ olan beyin vücudumuzun olmazsa olmazıdır ve yapısında milyarlarca sinir hücresi ağ şeklinde bulunmaktadır. Beyin yardımı ile insan vücudunda problemleri düşünür, başından geçen veya genel hayatta yaşanan olayları düşünür, öğrenme faaliyeti ve hafıza olgusu sağlanır, acıkma, susama, uyku, uyanık kalma düzenlenir. Ayrıca kan basıncı ve vücut sıcaklığı düzenlenir, hormonların salgılanma zamanı belirlenir” dedi.
Ders işlemedeki yöntemlerine dikkat çeken Biyoloji Öğretmeni Didem Ünsal “Öğrenme dediğimiz olgu teorik bilgiden ibaret değildir. Özellikleri Fen Bilimleri derslerinde birebir deney ve gözlem bilginin daha kalıcı hale gelmesini sağlıyor. Bizde okul olarak mümkün mertebe derslerimizi öğrencilerimizin aktif rol aldığı deney ve gözlemlerle uygulamalı olarak işliyoruz” dedi.

10 Ekim 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ÇEKİRGE HER ZAMAN SIÇRAMAZ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara