GÖLE MEYDAN OKUDULAR


Adapazarı Belediye Süleyman Dişli ve SAÜ BESYO hocaları gölü yüzerek karşıya geçti

Adapazarı Belediye Süleyman Dişli, Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim üyeleri ve BESYO öğrencileri ile spora teşvik amacıyla Sapanca Gölü’nü karşıdan karşıya geçti

10 KİŞİ GÖLÜ GEÇTİ
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve SAÜ BESYO Öğretim üyelerinden oluşan 17 kişilik ekipten, Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Sinan Turan’ın katılımı ile Sapanca Gölü’nü karşıdan karşıya geçti. 17 kişinin katıldığı etkinlikte 10 kişi gölü karşıdan karşıya geçmeyi başardı,7 kişi ise gölde tekneye bindi. Yüzmeye Göle Divan Tesisleri’nden başlayan ekip, Sapanca Özkum Tesisleri’ne kadar yüzerek göle meydan okudu. Başkan Dişli, yarışma öncesi tüm sporculara başarı diledi. Etkinliği Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, Başkan Yardımcıları Rıdvan Özüm, Aydın Tercan ve Rıdvan Sezer, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe de yakından takip etti ve yüzücüleri karada karşıladı.

DİŞLİ 3 SAAT YÜZDÜ
17 kişinin başladığı ve dayanıklılığın esas alındığı etkinlikte yaklaşık 7 kilometrelik mesafeyi 10 kişi tamamladı. Binicilik, kayak, yüzme ve motokros gibi sıra dışı sporlara ilgisiyle bilinen Başkan Dişli, 7 kilometrelik mesafeyi 3 saat 15 dakikada kesintisiz tamamladı. Başkan Dişli’nin ortaya koyduğu performans ise dakikalarca alkışlandı. Yüzme esnasında her hangi bir olumsuzluğa karşı tedbir amaçlı bir doktor Sakarya Amatör Balıkçılar Derneği ile SASKİ kurtarma botları hazır bulunduruldu. Başkan Dişli, bu etkinliği düzenlemelerinin amacının gençleri spora teşvik etmek olduğunu söyledi. Yüzücüler etkinlik sonrası yemekte buluştu.

10 Ekim 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara