SATIN ALMA, SAHİPLEN!


Hendek Belediyesi hayvan barınağındaki hayvanlar, sahiplenilmeyi bekliyor. Barınaktaki hayvanlar, isteyen vatandaşlar tarafından ücretsiz sahiplenilebiliyor.

KAYIT ALTINDA
Hendek Belediyesi, hayvan barınağındaki sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanların bakımlarını titizlikle yapıyor. Barınakta bulunan 200 hayvan kayıt altına alınarak kulak küpesi ve mikroçip takılırken, isteyen vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak sahiplenilen hayvanlar da kayıt altına alınıyor.

SAHİPSİZ KALMASINLAR
Geçici bakımevine gelen hayvanlar öncelikle "Sahipsiz Hayvan Kayıt Defteri "ne kaydedilerek müşahede altına alınıyor. Daha sonra ise hayvanların gerekli tedavileri yapılıyor, kısırlaştırılıp aşılanıyor ve işaretleniyor. Bazı hayvanlar alındıkları ortama geri bırakılırken, bazıları ise Hendek Belediyesi barınağında sahiplenilmek için bekliyor. Hayvanları sahiplenmek isteyen vatandaşlara, Hendek Belediyesi Veterineri tarafından gerekli bilgiler veriliyor.

ÜCRETSİZ HİZMET
Hendek Belediyesi Veterineri Kemal Atala, barınakta haftada ortalama 20 sokak köpeğinin kısırlaştırılarak kuduz aşısının yapıldığını, kulak küpesi ve mikroçip takıldığını söyleyerek, kısırlaştırmanın istenildiği takdirde sahipli ev hayvanlarına da ücretsiz olarak yapıldığını ifade etti. Hendek Belediyesi 2016 Kasım Ayından bu yana 1204 sokak köpeğini kısırlaştırıp kuduz aşısını yaparak küpe taktı. Ayrıca 203 sahipli hayvana sahiplerinin isteği doğrultusunda kısırlaştırma yapıldı. Barınakta bulunan hayvanlardan bazıları isteyen vatandaşlar tarafından sahiplenildi. 

SAĞLIK İŞLERİ’NDEN DUYURU
"Sahipli kedi ve köpeklere kuduz aşısı yapılması ve mikroçip takılarak kayıt altına alınması kanuni bir zorunluluktur. Bu hizmetler belediyemiz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kedi ve köpek sahiplerini kuduz aşısı yaptırmak ve mikroçip uygulamak için Hendek Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bekliyoruz."

8 Ekim 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara