ÖĞRENCİLER HAYVAN BARINAĞINDA


Karasu Yalı İlkokulu, İnönü İlkokulu, Gazi İlkokulu ve Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Karasu Belediyesi geçici hayvan barınağını ziyaret etti.

Öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla Karasu Belediyesi geçici hayvan barınağına gezi düzenlendi. Ziyarete Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürü Mehmet Yurtgan, Belediye Başkan Yardımcıları, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Genel Saha Koordinatörü Derya Yücesan, Teknik Personel Cansel Aksoy, Okul Müdürleri, İdareciler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“MERHAMET EDENE MERHAMET EDİLİR”
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Sokaklarda yaşayan sahipsiz, hasta ve bakımsız köpekleri Karasu Belediyesi Geçici Hayvan Barınağında toplayarak hayvanlara kucak açıyoruz. 5 yılı aşkın bir süredir hizmet veren bakımevimizde “Dünya Hayvanları Koruma Günü” olması dolayısıyla minik misafirlerimizi konuk ettik. Minik öğrencilerimizin burada güzel ve anlamlı bir gün geçirdikleri düşüncesindeyim. Sadece hayvanlara eziyet etmenin dışında bunun dinimizce de kötü olduğunu anlatmamız gerekir. Peygamber Efendimizin de “Merhamet Edene Merhamet Edilir” sözünü hiçbir zaman unutmamalıyız. Bizler elimizden geldiğince buradaki sokak hayvanlarına yardımcı oluyoruz, vatandaşlarımız da evlerinin önüne bir kap su koyarak hayvanları zor durumdan kurtarabilir onları besleyebilirler” dedi.
Program sonunda Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürü Mehmet Yurtgan ve Belediye Başkan Yardımcıları minik öğrencilere günün anlam ve önemini anlatan çeşitli hediyeler verdi.

8 Ekim 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara