SERDİVAN ANADOLU LİSESİ’NE ÖDÜL


Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF´in ortaklaşa yürüttüğü ‘Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında Serdivan Anadolu Lisesi ödüle layık görüldü.

EĞİTİMDE EŞİTLİK
Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi (ETCEP), okullardaki kız ve erkek çocuklar arasında toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesini yaygınlaştırmayı ve eğitim sisteminde eşitliğe ve toplumsal cinsiyete duyarlı yaklaşımın benimsenmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu bağlamda 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Serdivan Anadolu Lisesinde; öğretmen ve öğrencilere yönelik seminer çalışmaları, pano hazırlanması, performans çalışmalarında konuya yer verilmesi, tiyatro çalışması ve resim sergisi düzenlenmesi gibi etkinlikler yapıldı. Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine duyarlı okul standartlarının yaygınlaştırılması çalışması kapsamında 25-27 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir´de yapılan toplantıda Serdivan Anadolu Lisesi, ‘Sosyal-Kültürel Faaliyetler Dalında İyi Uygulama Örneği’ ödülü kazanarak ilimizi gururlandırdı. 

DURMUŞ'TAN TEBRİK
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, böylesine önemli bir projede ilimizi başarıyla temsil ederek ödül kazanan Serdivan Anadolu Lisesi’nin yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. Okul müdürü Mehmet Gevher de kazanılan ödülle ilgili olarak; “Projede emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, öğrencilerimize, proje yürütücülerimiz Elif Ak Yıldız ve Zeynep Çorlu öğretmenlerimize, özellikle yaptığı tiyatro çalışmasıyla bu ödülü almamıza vesile olan Devrim Çalık öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

7 Ekim 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara