SEDAŞ’IN BAKIM ALARMI SÜRÜYOR


SEDAŞ kış gelmeden bakım çalışmalarını tüm hızıyla tamamlamak üzere özellikle orman içinde ve ağaçlık bölgelerden geçen hatlarına bakım yapıyor.

AMAÇ KESİNTİSİZ ENERJİ
SEDAŞ’ın bölgesinde Sakarya ili Hendek İlçesinde görev yapan Şebeke Operasyon ekibi çalışanları, kar ve kış koşullarında kesinti yaratacak, şebekeye zarar verecek ve aşırı rüzgar ile fırtınada, can ve mal emniyetini tehdit edecek olan ağaçları budayarak bakım çalışmalarına yoğunlaştılar. SEDAŞ Şebeke Operasyon Ekipleri, Dikmen enerji hattı üzerinde bakım için büyük bir emek harcadılar. SEDAŞ ekipleri, Dikmen adıyla anılan ve  SEDAŞ’ın en uzun hatlarından biri olan enerji hattında ayrıntılı bir bakım çalışması gerçekleştirdiler. Dikmen enerji hattı  fideri, 60 km uzunluğa sahip olup, Dikmen, Aksu, Göksu, Kurtuluş, Yeniyayla,  Karadere, Kırktepe, Sümbüllü, Gündoğan, Çakallık köyleri ve Çiğdem Yaylası, Dikmen Yaylası, Beşoluk Yaylalarını besliyor.

TİCARİ VE TEKNİK KALİTEYİ ARTIRMAK İÇİN
Sakarya’nın en yüksek bölgesi olan Dikmen Yaylası kış aylarında en çok yağış alan bölgelerden biri.  Kış gelmeden önce önlem almak için SEDAŞ, elektrik hattı boyunca yaptığı çalışmada enerji hattına yıkılabilecek, rüzgar ve fırtına, kar ve buz yüküyle şebekeye zarar verecek, elektrik kesintilerine neden olabilecek ağaç dallarının budanarak kesilmesi, izolatör değişimi, iletken bağlantı ve camper yenileme işlemleri, iletken salınımına ait sehim alımı işlemleri yapılıyor.  Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce de kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında vatandaşların en iyi hizmeti alabilmesi için bakım çalışmaları yapmaya, kaliteli elektrik ve tüm dağıtım faaliyetleri ile müşteri memnuniyetine odaklanıyor.  SEDAŞ ekipleri, vatandaşların en iyi hizmeti alabilmesi için elektrik dağıtımındaki kalite standartlarını artırmak üzere planlı kesintilerle bakım çalışmalarını sürdürürken, enerji kesinti süresi ve sıklığını azaltmayı, tedarik sürekliliğini, ticari ve teknik kalitenin artırılmasını  hedefliyor.  SEDAŞ bakım çalışmalarını kış mevsimine girmeden, gelecekte oluşabilecek teknik arızaların minimize edilmesi amacıyla tüm hızıyla sürdürüyor.

7 Ekim 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara