ÖLMEZ: İHRACAT İÇİN TAM ZAMANI


TÜMSİAD Şube Yönetim Kurulu Toplantısı, Ahmet Ölmez başkanlığında Geyve Karaçam’da yapıldı.

Toplantıda, Afrika Ülkelerinde Türk Ürünlerinin Pazarlanacağı ANATOLİA Ticaret Merkezi, 15-17 Kasım 2018 tarihleri arası Azerbaycan Bakü’de düzenlenecek olan PakExpo Fuarı ve TÜMSİAD Şubeleri üyeler arası iş birliği-güç birliği projesi ele alındı.
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Şube Başkanı Ahmet Ölmez; "Türkiye için yeni bir ihracat seferberliği başlatmanın vakti geldi. Halen ihracatın yüzde 60’ını sadece binin üzerinde şirket yapıyor. Bu nedenle ihracatın tabana yayılması şart. Bizimle çalışmak isteyen Avrupa ve Afrika ülkeleri varken biz geri duramayız. İhracat için tam zamanı." dedi.   
Ölmez; "Türkiye 2023’te 500 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyor. 2017 sonu itibariyle 157 milyar dolar ihracat yapmış durumdayız. Önümüzde 6 yıl var. Ülke ve Sakarya olarak bu sürede ihracatımızı üç kat artırabilir miyiz? Bu kritik soruya inandırıcı bir yanıt verebilmek için yeni bir ihracat seferberliği başlatılması şart" dedi.
Azerbaycan Bakü’de 15-17 Kasım 2018 tarihlerinde Türk, Paki Azerbaijan Expo Fuarının düzenleneceğini belirten Başkan Ahmet Ölmez, "TÜMSİAD olarak yeni iş fırsatları ve yurt dışı pazar araştırması yapmak üzere dernek üyesi işadamlarımızla birlikte Azerbaycan PakExpo Fuarına katılacağız" dedi.
TÜMSİAD yönetim kurulunun Geyve karaçam’da düzenlediği toplantıya; TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Şube Başkan Yardımcıları Nihat Baltaoğlu, Ali Çilingir, Zekeriya Derman, isa Aydoğan, Yusuf Çokal, Yönetim Kurulu üyeleri Nevzat Yetişircan, Şakir Ahmet Terzioğlu, Ömer Çelik, Mesut Nurdoğan, Nusret Sarı, Necmi Güngör, Ceyhun Tural, Medet Muti ve Genel Sekreter Ferhat Ateş katıldı.

5 Ekim 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara