‘DAHA GÜZELİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’


İl Danışma Meclisinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Milletvekili Ali İhsan Yavuz “Başarısız belediyemiz yok. Eksikliklerimiz olabilir. Bundan sonra da daha güzelini yaparak milletimizin beklentilerine cevap vermek üzere çalışacağız” dedi

AK Parti 70. Genişletilmiş Sakarya İl Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Belediyesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Geniş bir katılım ile gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkan Fevzi Kılıç, yerel seçimlerin  arefesinde olduklarını belirterek, 24 Haziran seçimlerinde Türkiye geneline göre başarılı olduklarını söyledi. Başkan Kılıç, “Seçim sonuçlarımız gösteriyor ki AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımıza karşı Sakarya’nın iradesi ve sevgisi tamdır. Milletvekillerimiz ve Belediye başkanlarımızla zaman zaman bir araya geliyor, belli konularda kararlar veriyoruz. Dün gerçekleştirdiğimiz toplantıda aday gösterilmesek dahi beraber çalışacağımızın sözünü verdik. Sakarya teşkilatı birliğini ve beraberliğini her zaman gösteriyor. İnşallah Sakarya’da 17-0’ı devam ettireceğimize inanıyoruz” dedi.

‘ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ’
Ardından konuşan ve faaliyet sunumunu gerçekleştiren İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Ak kadınlar olarak önlerine çıkan hiçbir engele takılmayacakalrını ifade ederek, “Yorulmadan çaldığımız her kapıda davamızı anlatıyoruz. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi her imtihan bir imkandır bilinciyle krizleri fırsata çevirmek için çaba gösteriyoruz.  Bu konuda en büyük görev bize düşüyor. AK Kadınlar olarak kazanılmadık gönül çalmadık kapı bırakmayacağız. Biz siyasetin öznesiyiz” derken; İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, “Önceliğimizi teşkilatlanma çalışmalarına ayırdık. Çat kapı ziyaretlerle esnaflarımızla bir araya geldik. Şehre yeni gelen öğrencileri terminalde açtığımız stantla karşılayarak bilgilendirmelerde bulunduk. Faaliyetlerimizde bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ediyor toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Devamında kürsüye gelen İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer bir selamlama konuşması gerçekleştirerek faaliyet sunumu yaptı.

‘ÖZVERİYLE ÇALIŞTIK’
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, “17 belediye başkanı olarak başınızı öne eğdirmeden partimize ve misyonumuza zarar getirmeden işlerimizi bugünlere kadar getirdik. Tüm belediye başkanlarına ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir olarak gönlümüz ve vicdanımız rahat bir şekilde bugünlere geldik. 16 ilçemize imkânlarımız dahilinde hizmet götürdük. 150 milyon liralık yatırımımız olan Akçay Barajını hizmete alacağımız günü heyecanla bekliyor, çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Maltepe Park ve ADAKULE’yi hizmete açtık. Geçtiğimiz hafta sonu Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde ilk resmi yarışlar yapıldı. Gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada spor kanallarında naklen yayınlanan yarışmalarla vadide faaliyetlerin başlangıcını gerçekleştirmiş olduk. 180 bin metrekare üzerine inşa ettiğimiz tesisimizi önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz açılış programıyla inşallah hizmete almış olacağız” diye konuştu.

ARİFİYE BÜYÜKŞEHİRLE YENİLENDİ’
Başkan Toçoğlu konuşmasının devamında Arifiye’ye bölgenin en büyük hal merkezinin inşa edildiğini ifade ederek, “Arifiye Park’ı kısa süre içerisinde hizmete alacağız. Arifiye’de ki köprümüzü de çok yakında hizmete alacağız. Arifiye’de 20 metre genişliğinde yeni bir arteri altyapısıyla kaldırımıyla ve ışıklandırmasıyla inşallah Arifiyelilere kazandıracağız. Karasu’nun içmesuyuna 45 milyonluk yatırım yaptık. Atıksu arıtma tesisini devreye alarak atıkların denizle karışmasını önledik. Sahil düzenleme çalışmaları, sıcak asfalt serimleri ve grup yollarını tamamladık. Modern yapısıyla Karasu SGM tamamlandığında ilçemizin sosyal hayatına katkı sunacak” diye konuştu.

SAPANCA VE KOCAALİ
Toçoğlu, “Sapanca’ya SGM öğrencilerini ağırlıyor. Spor Tesisimiz açılışa hazırlanıyor. Sapanca’da içmesuyu ve arıtma tesisleri konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde Sapanca en sorunsuz ilçelerimizden biri haline geldi.  Kocaali’nin tüm altyapısı Büyükşehir’le yenilendi. Kocaali Park için ihaleye çıkacağız. Kocaali’de gençlerimizin futbol sahası taleplerini de yerine getirdik. Önümüzdeki günlerde kullanıma hazır hale gelecek. Kocaali’de Kadınlar Plajı’nı hizmete sunduk.”

ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
“Taraklı’da sokak ve meydan düzenlemeleri, asfalt çalışmaları gerçekleştirdik. Geyve ve Taraklı’da üst mahalleleri için çalışmalarımız var. Şu anda Taraklı’da ki çalışma tamamlanmış durumda. Taraklı’da yaptığımız su yatırımının bedeli yaklaşık 25 milyon. Erenler ve Serdivan’da gerçekleştirdiğimiz içmesuyu çalışmalarıyla yüzde 73 olan su kaybımızı yüzde 5’lik seviyeler çekilmiş durumda. Söğütlü ve Ferizli’de kanalizasyon çalışmalarımız devam ediyor. Karapürçek’i tüm haliyle yeniledik. Üstyapı çalışmalarının ardından ilçemiz daha modern bir görünüme kavuşmuş olacak.”

100 BİN TON ASFALT
“Hendek’te geçtiğimiz sene 100 bin ton asfalt çalışması gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra köprü ve ilçemize yakışır bir park alanını hizmete aldık. Akyazı’nın yol ve su ihtiyacını giderdik. Akyazı SGM ile hemşehrilerimiz kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Kaynarca’nın 48 mahallesine 10 milyon yatırımla tertemiz Sapanca suyunu ulaştırdık. Pamukova’ya Esentepe Park’ı kazandırdık. Pamukova’nın tüm altyapısını 40 milyonluk yatırımla yeniledik. Türkiye’de yüzde 86 oranında arıttığımız sular ile ortalamanın üzerindeyiz. Atıksu arıtmada Türkiye’nin en önde gelen iliyiz.” 

TÜM İLÇELERE SGM
“Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizdeki eksiklikleri gidermeye çalıştık. Karaman Park çalışmalarımız devam ediyor. Tepekum-Kuyudibi arasına kazandıracağımız 4 kilometrelik bir ana arter çalışmalarımızın büyük bir kısmı tamamlandı. Sosyal Gelişim Merkezlerime vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiden memnunuz. Türkiye’de örnek bir proje haline geldi. Kayıt zamanlarında kontenjanlarımız ilk günde doluyor. SGM’lerimizi 16 ilçemize de kazandırmayı düşünüyoruz.”

SAHAYI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ
Toçoğlu, “Siyaset, sahaya hakim olmak dışarı açılmaktır. En kötü siyaset ise içe kapanmaktır. Siyasette içe kapandığınız anda artık üretmeyen, dedikodunun peşine takılan sıradanlaşan insan olursunuz. İşte bu nedenle biz her zaman üreten tarafta olacağız. Dışarıya açılıp sahayı boş bırakmayacağız. Saflarımızı sıklaştıracağız. Kendi aramızda birlik sağlarsak her şeyi başarırız. Genel başkan yardımcımızın 17-0 yaparız sözünü yerde bırakmayız inşallah. Gündemimiz oyları yükseltmek ve sahaya hakim olmak olmalı. Bize yakışan 2019’da Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği vermektir” dedi.

DAVA ŞUURUNA BEZENMİŞ İNSANLARIZ
Toplantıda son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise konuşmasının başında Hendek kongresinde yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “Hendek’te 3 sorunun cevabını aramıştık. Tayyip beyi niye bu kadar çok seviyoruz? Çünkü o kimsesizlerin kimsesi sessizlerin sesidir. ‘One minute’ ve Dünya 5’ten büyüktür dediği için. Peki, yabancılar neden Tayyip beyi sevmiyor? Tam tersi olduğu için. Bizim Tayyip Erdoğan’ı sevme nedenimiz onların sevmeme nedenidir. Biz niçin buradayız? Bütün insanlığın vicdanı olacak gerektiğinde elini masaya vuracak bir lidere insanlığın muhtaç olduğu için bu lider daha fazla güç alsın diye buradayız. Yarınlarımız ve neslimizin geleceği için buradayız. İttifakla hepimizin geldiği nokta şudur; partimiz bize neyi takdir ederse tereddüt etmeden var gücümüzle gece gündüz çalışarak büyük ustamıza güç vermek üzere kararlaştık. Biz dava şuuruna bezenmiş insanlarız” diye konuştu.

150 YIL SONRASI
Yavuz, “Büyükşehir 150 milyon TL’lik yatırımla Akçay barajını hayata geçirdi. Türkiye’nin en güzel suyunu bizlere içiren Belediyemizin su sıkıntısı var mı? Yok. Peki derdi nedir Büyükşehir Belediyesinin 150 milyon TL’lik yatırım yapacak. 150 milyon vererek 150 yıl sonrasında ki su sorununu çözüyor. Belediyelerimiz Sakarya’da destan yazmıştır. Başarısız belediyemiz yok. Eksikliklerimiz olabilir. Bundan sonra da daha güzelini yaparak milletimizin beklentilerine cevap vermek üzere çalışacağız. Statü asla çalışmalarımızın önüne geçemeyecek. Kardeşlik ruhunu ortadan kaldıracak adımlar atmayacağız. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz emek için teşekkürlerimi sunuyorum.”

KATILIM YOĞUNDU
Öte yandan Danışma Meclisine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, İlçe kadın ve gençlik kolları başkanları ve çok sayıda parti mensubu katıldı.

30 Eylül 2018 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SIRA GELDİ ŞAMPİYONLUĞA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara