BAKKALLAR ZAMLARA DİRENİYOR


Sakarya Bakkallar Odası Başkanı Akdardağan, “Bakkallarımızın raflarındaki her bir ürün, zincir marketlerdeki ürünlerden ucuz. Her zaman olduğu gibi mahallelerimizin bekçileri bakkallar milletimizden yana duruş sergilemektedir.”

Bakkal odaları başkanları Düzce’de toplanarak, son dönemde gelen zamlara karşı gösterilen direnişin devamı konusunda istişare yaptı. Düzce Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Vildan Şamandar Sert’in ev sahipliğindeki istişare toplantısına Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Kocaeli Odası Başkanı Bayram Kütük, Gebze Odası Başkanı Secaattin Aydın, Gölcük Odası Başkanı Faruk Hikmet Keskin ve Mudurnu Odası Başkanı Cihan Sezer katıldı. Gerçekleşen toplantıda önemli kararlar alındığına dikkat çeken Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen bakkalların büyük bir direniş içerisinde olduğunu söyledi.

MAHALLENİN BEKÇİLERİ
Başkan Akdardağan, “Fırsatçılara karşı direnişimiz devam ederken, başkanlarımızla son yaptığımız toplantıda bu konuyu enine boyuna tartıştık.  Bakkallarımızın raflarındaki her bir ürün, zincir marketlerdeki raf ürünlerinden ucuzdur. Her zaman olduğu gibi mahallelerimizin bekçileri olan bakkallar yine milletimizden yana duruş sergilemektedir. Tıpkı Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’in de dediği gibi fiyat artırmayıp kahramanlığını bir kez daha gösteren bakkallarımız halkımızın haklı olarak takdirini almıştır. Bu yapılan kahramanlığı milletimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da unutmayacak.” Dedi.

BAKKALLAR DİRENİYOR
Bakkalların gelen zamlara ve zincir marketlere karşı kahramanca direnişini sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Akdardağan, “Bu durumun devamı için tüm imkanlarımızı zorlayacağız. Fırsatçılara gereken cevabı yine milletçe vereceğiz. Zamlar açısından böylesine karışık bir ortamda kahramanca direnen tüm bakkal esnafımız her türlü takdiri hak ediyor. Her bir bakkalımız bizim için bir kahramandır. Ülkenin ekonomisine her zaman katkı sunan, ahiliğin mihenk taşı olan bakkallarımız ayakta kalmaya, milletin ve devletinin yanında durmaya devam edecektir.” Dedi.

VATANDAŞA ÇAĞRI
Akdardağan, “Fiyatların daha da artmaması ve fırsatçılara geçit verilmemesi için her türlü imkanı kullanan bakkal esnafımızın yaşaması gerekiyor. Bu vesileyle vatandaşlarımıza ekonomiye katkı sunmak için alışverişlerini zincir marketlerden değil, mahalle bakkallarından yapması çağrımızı yineliyoruz.” diye konuştu.

27 Eylül 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara