AŞURE YEMEYE DAVETLİSİNİZ


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, tüm Erenler halkını 26 Eylül Çarşamba günü Diriliş Meydanı’na aşure yemeye davet etti.

Erenler Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayı dolayısı ile aşure ikramında bulunacak.  Etkinlik Yunus Emre Diriliş Meydanında 26 Eylül Çarşamba günü gerçekleşecek. “Muharrem ayının bereketini vatandaşlarımız ile paylaşıyoruz” diyen Başkan Öztürk şöyle devam etti; “Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayına merhaba dediğimiz bu günlerde, aşure ile sevgi, mutluluk, birlik ve beraberliği tadacağız. Nuh Peygamber’in büyük tufandan kurtulduktan sonra elde kalan yiyeceklerle yapıldığına inanılan aşure, halk arasında paylaşmanın simgesi olmuştur. 26 Eylül Çarşamba Günü Yunus Emre Diriliş Meydanında yapacağımız Aşure ikramı ile bir geleneği yaşatarak Muharrem ayının bereketini vatandaşlarımız ile paylaşacağız."

24 Eylül 2018 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara