TISİAD'TAN SATSO'YA ZİYARET


Türk-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ve beraberindeki heyet, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (SATSO) Akgün Altuğ'u ziyaret etti.

Ziyarette, Irak ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve karşılıklı iş gezilerinin gerçekleştirilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu. Başkan Altuğ, Irak’ın yatırımlara müsait bir bölge olduğunu dile getirerek, "İş dünyası temsilcileri olarak yatırım avantajlarını değerlendirerek ülke olarak yakın komşularımızla ticareti geliştirmeliyiz. Irak da bu anlamda değerlendirilmesi gereken bölgelerden biridir, işbirliğinden memnuniyet duyarız." diye konuştu.
TISİAD Başkanı Kılıç ise Irak'ın siyasi, ekonomik, coğrafi ve stratejik açıdan büyük önem taşıdığını belirterek, "Bu bilinçle derneğimiz TISİAD, Türkiye ile Irak arasında güçlü bir köprü kurma çabasındadır. Basra, Erbil yatırım konusunda avantajlı bölgelerin başında geliyor. Sakaryalı iş adamlarını Irak'ta yatırım yapmaya ve avantajlarını görmeye davet ediyorum." dedi.

22 Eylül 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara