AGORA’DAN DAMAKLARI TATLANDIRAN İKRAM


Agora Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen geleneksel aşure gününde, ziyaretçilere hem aşurenin nasıl yapıldığının püf noktaları aktarıldı hem de leziz aşurelerden ikram edildi.

Geleneksel değerleri yaşatmak adına etkinliklerini sürdüren Agora Alışveriş Merkezi, bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Aşure Günü etkinliğine ev sahipliği yaparak bin adet aşure ikram etti. Aşçı Fahriye Mete’den; bereketin, sevincin, barışın ve kardeşliğin simgesi olan aşurenin yapımında dikkat edilmesi gereken püf noktaları ve doğru bilinen yanlışları anlatarak ziyaretçileri bilgilendirdi. Aşurenin beyaz olması için buğdayın en az üç kez kaynatılıp suyunun dökülmesi, bakliyatların bir akşam önceden kaynatılıp şişirilmesi, incirin küp küp doğranıp önceden sıcak su ile kaynatılması ve aynı şekilde incirin de suyunun dökülmesi gibi ufak ama etkili detaylar vererek etkinliği takip eden ziyaretçilerin takdirini kazandı. Etkinlik sonunda ise ziyaretçiler, aşurenin lezzetinin yerinde olduğunu belirterek, edindikleri bilgiler ve lezzetli aşure ikramı için Agora Alışveriş Merkezi yönetimine teşekkürlerini ilettiler.

22 Eylül 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara