‘FİTNE FESAT ÇIKARMASINLAR’


Vali Balkanlıoğlu Sapanca’da yapımına başlanacak teleferik projesi için, “Valilik olarak biz de destekliyoruz. Aksi görüşte olan insanlar gelip benimle de konuşsun, sağda solda fitne fesat çıkarmasın” dedi

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali tanıtım toplantısında Sapanca Kırkpınar ile Mahmudiye Mahallesi arasında yapılacak olan teleferik hattı hakkında konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu projeye valilik olarak destek verdiklerini ve ilimize değer katacağını ifade etti. Balkanlıoğlu, “Sakarya’ya atanmadan önce Ordu Valisi iken Orduya hakim bir tepe vardı. Belediye karşı çıkmalara rağmen oraya teleferik yapmış. Yapan belediye muhalif ama iktidar partisinin belediye başkanları bile şimdi takdir ediyorlar. Ordu için büyük bir kazanım. Belediye oradan yılda 3-4 milyon lira kazanıyor. Ordu’daki esnafın tamamı kazanıyor. Normalde Karadeniz denilince akla Ordu gelmezdi ama şimdi geliyor, Ordu’yu gezmeye gelen teleferiğe biniyor. Orduya büyük bir hareketlilik getirdi. Yani teleferik yapıldyğy yere son derece umulanın üzerinde hareketlilik getiriyor” dedi.

‘SAKARYA İÇİN BÜYÜK KAZANIM’
Vali Balkanlıoğlu projenin çevreye zarar vermediğini ifade ederek, “Sakarya da herkes o teleferiğe binecek, Sakarya dışından gelen yerli, yabancı tüm turistler binecek. Sapanca esnafı bir kat daha fazla kazanacak, bundan dolayı teleferiğin yapım aşamasından bitimine kadar valilik olarak peşindeyiz ve destekliyoruz. Teleferiğe ne lüzum vardı, sıkıntı oluşturuyor, yeşile zarar veriyor diyenler olabilir. Teleferiğin hiçbir zararı yok, yararı var. Sapanca için büyük bir kazanım olacak, valilik olarak bizde destekliyoruz. Aksi görüşte olan insanlar gelip benimlede konuşsunlar, sağda solda fitne fesat çıkarmasınlar. Bazen kaliteli, güzel hizmetlere ne gerek var diyenlerde olabilir, yapılan hiçbir şeyin zararı olmaz” diye konuştu. 

13 Eylül 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

İrfan Balkanlıoğlu

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara