CHP 95. KURULUŞ YILINI KUTLADI


CHP Sakarya İl Teşkilatı, partinin kuruluşunun 95. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Parkı’nda tören düzenledi. İl Başkanı Erdoğan Isır, “CHP Türk siyasetinin mihenk taşı, olmazsa olmazıdır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Teşkilatı, partinin kuruluşunun 95 yıldönümü dolayısıyla Atatürk Parkı içinde bulunan Atatürk büstüne çelenk koydu. Programa kalabalık partili topluluğu katıldı. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “Terör örgütlerini söylememize rağmen 10 yıl sonra anlaşıldık. Balyoz, Ergenekon davalarında yanlış anlaşıldık. CHP olarak bundan sonra da ülkemiz için her zaman doğruları söyleyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı iki emanet var. Bunlardan biri cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bizler bu doğrultuda yürüyeceğiz” dedi.

İLKE VE DEVRİMLER
CHP İl Başkan Yardımcısı İdris Karaman ise partinin kuruluşundan bugüne özet bilgiler verdiği konuşmasında, “Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk! Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu arkadaşlarımızla huzurunuzda Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte iki büyük eserinizden biri olarak nitelendirdiğiniz Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. kuruluş yıl dönümünde sizi şükranla anıyor, aziz hatıran önünde saygı ile eğiliyoruz.”

EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR
Karaman; “İlke ve devrimlerinizin dün olduğu gibi bugün de yolumuza ışık tutmaya devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’ni bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partimiz’e emek veren tüm partilerimize ve saygıdeğer halkımıza şükranlarımı sunuyor, partimizin 95. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”

10 Eylül 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara