CHP PAMUKOVA’DA 95.YIL KUTLANDI


Cumhuriyet Halk Partisinin 95. Kuruluş yıl dönümü sebebiyle Pamukova İlçe Örgütü Atatürk Anıtına çelenk sunup, basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 95. Kuruluşunun 95’inci yıl dönümünü Pamukova Demokrasi Meydanında düzenlenen programla kutladı.

Pamukova Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Teke, yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı kutlama programı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu. Çelengi İlçe Başkanı Ali Teke ve yönetim kurulu üyeleri birlikte bıraktılar. Pamukova Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı yaptığı basın açıklamasında, 9 Eylül’ün Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtulduğu, yoklukla ve ihanetle savaşan bir ulusun yeniden dirilişiyle yazılan destanın noktasının konulduğu kutlu bir gün olduğunu ifade etti.

CHP İlçe Başkanı Ali Teke, Milli Mücadele sürecinde desten yazan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Sevr’i parçalayıp tarihin çöp sepetine attığını ve Türkiye’yi siyasi açıdan inşa etmeyi başardıklarını, bunun ilk adımının Büyük Zaferin birinci yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisinin Kurulması olduğunu  ifade etti.

İlçe Başkanı Teke sözlerine şöyle devam etti,  “ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi “ sözleri tarihte sarsılmaz yerini almıştır. Cumhuriyet Halk Partisi otel lobilerinde dış güçlerin desteği ile değil, savaş meydanlarında Kuvayi Milliye ruhu ile kurulmuş, kurulduğu günden bu yana da bağımsızlığın , Cumhuriyetin, demokrasinin, laikliğin, çağdaşlığın, hukuk devletinin, bağımsız ve tarafsız yargının, basın özgürlüğünün, temel insan hak ve hürriyetlerinin ve Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızın güvencesi olmuştur “ dedi.

9 Eylül 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

UNUTULMAZ BİR VALİ; MUSTAFA BÜYÜK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara