KÜRSÜ BAŞINDA OTURMA DEVRİ BİTTİ


Adabilim Okulları yeni eğitim dönemi seminer ve planlama çalışmaları kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ile Yazar Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan’ı ağırladı.

Okuma salonunda okul öğretmenleri ile birlikte eğitim üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Yazar Ersin Nazif Gürdoğan “Günümüz öğretmenleri için tek boyutlu, kürsü başına oturup ders verme dönemi bitmiştir. Hangi branşta olursa olsun öğretmenlerimiz derslerde mesnevide ki hikâyelerden örnek verebilmeli, Yunus Emre’den şiirler okuyabilmeli. Fakat maalesef günbegün dilimizden ve kültürümüzden uzaklaştırıldık. Bunun yerine sınırsız ve zamansız alışverişe yönlendiren, saati ve penceresi olmayan AVM kültürü ile karşı karşıyayız. Teknoloji kullanımı ve hızın bu kadar arttığı bir dönemde yeni neslin öğretilenleri daha iyi algılamaları için muhakkak kültürel gezi yapılmalıdır. Onlara nasıl bir tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olduğumuz öğretilmelidir” dedi.  

Eğitim ile edebiyatın iç içe olduğunu vurgulayan Gürdoğan, “Öğretmenler gibi edebiyatçılarımızda güzel insan yetiştirme modeli üzerinde durmuşlardır. Mavera ekolü, Diriliş ekolü bu milletin diriliş kodlarını dergiye, kültür sanata neşretmişlerdir” dedi.

8 Eylül 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara