ALİ ÖZ SAGÜSAD’IN KONUĞU OLDU


Ünlü fotoğrafçı Ali Öz, Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) yeni dönem açılışında İstanbul Tarlabaşı gerçeğini fotoğraflarıyla izleyenlere aktardı.

“Politik belgesel” diye adlandırdığı türde fotoğraf çekmeyi bir misyon edinen Ali Öz yaz-kış altı yıl boyunca izlediği, yazgılarına tanıklık ettiği, yaşamlarına eşlik ettiği Tarlabaşı ve sakinlerinden tam 30 bin kareyi objektifiyle kaydetti. Bunlardan küçük bir seçkiyi sosyal medyada yayınlamasıyla, Tarlabaşı gerçeği kitleselleşti.
Çok sayıda katılımcının izlediği gösteri sonrası alkışlarla kürsüye alınan Öz’e SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak teşekkür ederek plaket verdi. Fotoğraf severlerin sorularını cevaplayan Ali Öz, “Sakarya’da böyle değerli bir toplulukla karşılaşacağımı bilmiyordum. Katılmaktan çok memnunum. Bugüne kadar yüzbinlerce kare fotoğraf çektim. Derdim Türkiye’nin tarihine siyasal, sosyal tanıklık etmek... İnsanlara faydaya yönelik çalışmalarda destek olmak… Tarlabaşı gibi zor konuların çekimlerinde kendimi motive etmek, etkiyi bir nebze azaltmak için farklı çekim konuları da edindim. Dans ve festivaller gibi... Yoksa konunun içine kapılıp kaybolabilirsiniz. Bir gün siyasal tarihimize ait fotoğraf kitabımı tamamlarsam, çok mutlu olacağım. SAGÜSAD’a ve katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

7 Eylül 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Kocaeli’de 1989 yılından bu yana Apple, Epson, Adobe ve Barco ürünlerinde satış ve servis hizmet veren Misbah Ltd. Şti., bayisi olduğu Barco ürünlerinde satış arttırıcı projeler geliştirdi
YILIN EN İYİSİ MİSBAH DURAN TEŞKİLAT ZİYARETLERİNDE PERSONELLERE PARDUS EĞİTİMİ DİYANETİNE, ÜLKENE SAHİP ÇIK! SAKARYA ‘EN YAŞANABİLİR’ İLLERDEN BİLAL ERDOĞAN’DAN ZİYARET ZEHİR TACİRLERİ İŞ BAŞINDA! CİNAYET ZANLISI KADIN YAKALANDI!

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

İHSAN AYHAN’I ANMAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara