"AYIP ŞEHİR TARLABAŞI" SERGİSİ SAKARYA'DA


SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak, Sakarya Güzel Sanatlar Derneği’nin 2018-19 yeni sezonunu 6 Eylül Perşembe akşamı açacaklarını, Sakarya’da sanatsal faaliyet ve dostluk anlamında yeni üye adaylarına açık olduklarını söyledi.

Açılış akşamı çok değerli bir sanatçıyı Adapazarı'nda ağırlayacaklarını açıklayan Ünal Dabak; “Sokak ve belgesel fotoğrafçılıkta ünlü isim Ali Öz, dernekte sunum yapacağını memnuniyetle duyururum. İlgisi olan konukları derneğe davet ediyorum” dedi.

ALİ ÖZ VE TARLABAŞI “AYIP ŞEHİR’’
Yılların fotoğrafçısı Ali Öz, iki yıl boyunca Tarlabaşı’nı mesken tuttu. Kentin ve semtin yaşadığı “imha/iptal” sürecini kare kare kaydetti. Sokak sokak, adım adım.
Azerisinden Pakistanlısı’na Afrikalısından Bingöl depremine İstanbul’a savrulanlardan midye dolmacılara... Kahvehanelerden birahanelere, barlardan pavyonlara “kentsel dönüşüm” adı altında bir anda “buharlaşıveren” Tarlabaşı’nın suretini çıkardı köşe bucak.
Öz, gece-gündüz, yaz-kış iki yıl boyunca izlediği, yazgılarına tanıklık ettiği, yaşamlarına eşlik ettiği Tarlabaşı ve sakinlerinden tam 30 bin kareyi objektifiyle kaydetti. Bunlardan küçük bir seçkiyi sosyal medyada yayınlamasıyla, Tarlabaşı gerçeği kitleselleşti.
Şehrin, semtlerin, sokakların, insanların uğradığı ayıp ve kayıpların tanıklığı Tarlabaşı “Ayıp Şehir” gösterisinde bulacaksınız. Sergi 6 Eylül Perşembe günü saat 20.00’de Orta Mahalle Karaosman ilkokulu karşısındaki SAGÜSAD hizmet binası sergi salonunda açılacak.

4 Eylül 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara